fot. ESL/Adam Łakomy

Udany rewanż Gambit – ekipa Dosi ogrywa Syman i awansuje do play-offów Minora CIS

Mimo nieudanego początku zmagań Gambit Esports ostatecznie awansowało do play-offów Minora CIS. Co więcej, faworyci zawodów odegrali się na Syman Gaming, które wczoraj pokonało ich podczas inauguracji, i tym razem sami zatriumfowali w stosunku 2:1.

Syman Gaming 1 : 2 Gambit Esports

(Minor CIS – mecz przegranych grupy A)
16 11 Mirage 4 7
5 3
2 2 Dust2 13 16
0 3
10 5 Train 10 16
5 6

Gambit miało z Syman pewne rachunki do wyrównania, bo to wczorajsza porażka z tym właśnie zespołem sprawiła, że podopieczni Andreya „B1ad3’a” Gorodenskiego wyczerpali limit błędów. Niemniej już pierwsze minuty meczu wskazywały, że o żadnym rewanżu nie może być mowy, bo wszystko ponownie toczyło się pod dyktando Artema „iDISBALANCE’A” Egorova i spółki. Jest to o tyle zaskakujące, że skład ten rozpoczął zmagania po teoretycznie trudniejszej stronie, a i tak bez większych problemów zapewnił sobie jeszcze przed przerwą siedmiopunktowe prowadzenie. Nadzieje Gambit odżyły jeszcze po wygranej drugiej pistoletówce, ale bardzo szybko okazało się, że były to nadziej płonne. Wszystko dlatego, że Syman nadal pewnie parło przed siebie i już kilka minut później powróciło na zwycięską ścieżkę, by ostatecznie przypieczętować swoje zwycięstwo wynikiem 16:7.

Na Duscie2 sytuacja odwróciła się o 180 stopni. Tym razem to gracze Gambit byli stroną dominującą, zaś ich rywale mogli tylko bezradnie przyglądać się, jak kolejne punkty lądują na koncie podopiecznych B1ad3’a. Tak naprawdę tylko 7. i 8. runda pierwszej połowy miały odmienny przebieg – to właśnie wtedy Syman zgarnęło jedyne dwa oczka w pierwszej połowie. Zwycięsko z pozostałych potyczek wyszli natomiast zawodnicy Mikhail „Dosia” Stolyarov wraz z kolegami, dzięki czemu grę jak CT kończyli z miażdżącym wynikiem 13:2. Co więcej, w drugiej części pojedynku nie pozwolili oni oponentom już na jakąkolwiek zdobycz i finalnie opuszczali serwer po wyraźnie odniesionym triumfie w stosunku 16:2.

O wszystkim zadecydować miał więc Train, którzy wczoraj okazał się szczęśliwy dla Syman. Tym razem jednak tak nie było, bo mimo przegranej pistoletówki Gambit kontynuowało świetną passę rozpoczętą jeszcze na poprzedniej mapie. Faworyci Minora bardzo szybko znaleźli sposób na obejście szyków obronnych przeciwnika, przewyższając go pod niemal każdym względem. Co ciekawe, najczęściej nie dochodziło nawet do wybuchu bomby, bo Dosia i spółka wcześniej eliminowali każdego z rywali. Efekt był łatwy do przewidzenia – gracze B1ad3’a na przerwę schodzili z pięciopunktowym prowadzeniem wypracowanym po teoretycznie trudniejszej stronie. Co prawda po chwili wydawało się, że comeback jest jeszcze możliwy, bo ekipa iDISBALANCE’A zbliżyła się do oponentów na odległość jednego oczka. Niemniej to było wszystko, na co było stać ten zespół. Potem do gry wróciło Gambit, które kilkoma pewnymi zagraniami przypieczętowało swój awans do play-offów wynikiem 16:10.

CIS Minor Championship Katowice 2019 powróci już jutro o 10:00, gdyż to właśnie wtedy rozpocznie się faza play-off. Wybrane mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat zawodów zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

HAVU testuje dwóch zawodników, zehN poza drużyną

Fińska organizacja HAVU Gaming, w której w przeszłości występowali chociażby Jere "sergej" Salo oraz Aleksi "Aleksib" Virolainen, zdecydowała się na d...