STS
fot. ESL/Damian Gątkiewicz

Od otwartych kwalifikacji do Majora – Vitality zagra na IEM Katowice!

Kiedy przed kilkoma miesiącami Team Vitality ujawnił skład dywizji CS:GO, szybko stało się jasnym, że wejście do ścisłej czołówki światowego Counter-Strike’a to tylko kwestia miesięcy. Zawodnicy z Europy Zachodniej nie zamierzali jednak tracić czasu i przy pierwszej okazji przeszli niezwykle wyboistą drogę od otwartych kwalifikacji prosto do Majora w Katowicach!

North 1 : 2 Team Vitality

(Minor EU – finał LB)
16 7 Mirage 8 12
9 4
5 2 Nuke 13 16
3 3
8 3 Inferno 12 16
5 4

Starcie rozpoczęło się nie tylko w blasku słońca na Mirage’u, ale także w blasku Vitality. Kwartet Francuzów wspieranych przez Brytyjczyka w pierwszych dziewięciu rundach oddał rywalom tylko jedno oczko. Gdy w końcu North przerwało serię wygranych swoich przeciwników, gra formacji z Europy Zachodniej przestała się zupełnie kleić. W efekcie przed przerwą Vitality miało już tylko jeden punkt zapasu. Niezłe wejście w drugą część meczu odrodziło nadzieje na korzystny rezultat. Te trzeba było jednak odłożyć na kolejną mapę, bowiem popis umiejętności zaczął dawać Valdemar „valde” Bjørn Vangså. Duńczyk swoimi 40 fragami wyciągnął North z kryzysu i zapewnił swojej ekipie prowadzenie w serii.

Patrząc na inauguracyjną mapę świetny początek rywalizacji na Nuke’u w wykonaniu Vitality nie dziwił. Tym razem Mathieu „ZywOo” Herbaut i kompani starali się jednak za wszelką cenę zachować koncentrację w obliczu owocnej gry. Tym razem udało się nie powielić błędów sprzed kilkudziesięciu minut i do przerwy dowieźć prowadzenie 13:2. Po zmianie stron North próbowało jeszcze napsuć trochę krwi swoim konkurentom, ale na próbach stanęło. Vitality nie dało wyprowadzić się z równowagi i bez większych problemów dopięło swego, doprowadzając do remisu w spotkaniu.

Podobny scenariusz francusko-brytyjska piątka przygotowała na decydującą mapę. Od pierwszej akcji Vitality było praktycznie nie do zatrzymania, prezentując nam teatr jednego aktora. Dominacja trwała w najlepsze aż przez 10 rund, kiedy Duńczycy nie poczuli nawet smaku wygranej. W końcówce pierwszej połowy North podjęło jeszcze walkę, by zainkasować ostatecznie trzy punkty. Po przejściu na stronę atakującą gra Skandynawów wyglądała już o niebo lepiej. Rywale przez chwilę czuli nawet oddech ekipy Markusa „Kjearbyego” Kjærbyeego na plecach, ale w decydującym momencie Vitality wróciło na właściwą ścieżkę, by kilka minut później odnieść triumf i zameldować się na Majorze!

Końcowa klasyfikacja Europe Minor Championship Katowice 2019 prezentuje się następująco:

1. ENCE eSports 30 000 $ IEM Katowice 2019
2. Team Vitality 15 000 $ IEM Katowice 2019
3. North 5 000 $ Minor Play-off
4. Valiance & Co
5-6. mousesports, Windigo Gaming
7-8. OpTic Gaming, ex-Space Soldiers
Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Na`Vi Natus Vincere s1mple

s1mple najlepszym graczem 2018 roku wg HLTV, dev1ce na drugim miejscu

I wszystko jasne – serwis HLTV przyznał tytuł najlepszego zawodnika 2018 roku Oleksandrowi "s1mple'owi" Kostylievowi z Natus Vincere. Ukrainiec był be...