STS
fot. ESL/Adam Łakomy

Pierwszy tydzień Minorów za nami, z awansem na Majora m.in. AVANGAR i Vitality

Dobiegły końca zmagania w ramach Minor Championship Katowice 2019 dla ekip z Europy oraz regionu CIS. Tym samym poznaliśmy cztery kolejne drużyny, które już w połowie lutego wezmą udział w Intel Extreme Masters Katowice 2019. Warto zaznaczyć, że debiutantów nie brakuje.

Zacznijmy jednak od Wspólnoty Niepodległych Państw, która niespełna tydzień temu zaczynała rywalizację jako pierwsza. Tam już w fazie grupowej z marzeniami o zawojowaniu stolicy Górnego Śląska pożegnało się Runtime.gg, czyli ekipa złożona z kilku uznanych już na światowych arenach graczy. Nie to było jednak największym zaskoczeniem, bo to przyszło dopiero w play-offach, gdzie po dwóch porażkach z rzędu z gry odpadło Gambit Esports, czyli triumfator krakowskiego Majora z 2017 roku. Zamiast tego do gry o milion dolarów włączą się AVANGAR, czyli triumfator Minora CIS, które wraca na współorganizowaną przez Valve imprezę po roku przerwy, oraz Team Spirit, dla którego jego to drugi awans na turniej rangi Major z rzędu. Już w następną niedzielę podczas Minor Play-off zobaczymy natomiast Winstrike Team.

O wiele ciekawiej wyglądało to na Starym Kontynencie, gdzie w akcji mogliśmy oglądać aż trzech uczestników ostatniego Majora. I żaden z nich nie zapewnił sobie gry na IEM-ie! Jedynie North pojawi się w turnieju ostatniej szansy, bo OpTic Gaming i mousesports, czyli pozostałe dwie ze wspomnianych trzech drużyn, opuściły Katowice już po fazie grupowej. Kto zatem wygrał? Otóż ENCE eSports, które już w Londynie było bliskie wymarzonego awansu, ale dopiero teraz zebrało w sobie dostatecznie dużo sił, by przejść przez wszystkie kolejne etapy europejskiego Minora bez porażki. Na Aleksiego „allu” Jalliego i jego kolegów nie było mocnych, dlatego też nowa nadzieja francuskiego Counter-Strike’a, Team Vitality, musiała pogodzić się z zajęciem drugiego miejsca, które jednak również gwarantowało przepustkę na zbliżające się zawody.

Na ten moment lista uczestników IEM Katowice 2019 prezentuje się następująco:

Legendy

Astralis BIG compLexity Gaming FaZe Clan
HellRaisers Team Liquid MIBR Natus Vincere

Nowi pretendenci

Cloud9 Fnatic G2 Esports Ninjas in Pyjamas
TYLOO Vega Squadron

Zwycięzcy Minorów

AVANGAR ENCE eSports Team Spirit Team Vitality

Teraz przed nami dzień przerwy, ale już we wtorek czekają nas kolejne emocje. Wtedy bowiem do gry wejdą formacje z Azji oraz obu Ameryk, które powalczą w sumie o kolejne cztery sloty. Na koniec odbędzie się natomiast Minor Play-off, gdzie drużyny, które we wszystkich czterech regionach zakończyły zmagania na trzecich miejscach, spróbują rzutem na taśmę wydrzeć ostatnie dwa miejsca na Intel Extreme Masters Katowice 2019.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Minor EU: North vs Team Vitality – statystyki graczy

Choć pierwsza mapa pojedynku w finale drabinki przegranych europejskiego Minora padła łupem North, to jednak końcowy triumf zaliczył Team Vitality. Fo...