6 pytań przed Majorem: Karol „tecek” Kapczyński

Pora rozpocząć finałowe odliczanie. Już niebawem oczy całego esportowego świata zwrócone będą w stronę Katowic. W stolicy Górnego Śląska 13 lutego startuje kolejna odsłona Intel Extreme Masters Katowice, która tym razem będzie po raz pierwszy od 2015 roku CS-owym Majorem. W związku z podniosłością tej imprezy postanowiliśmy zadać kilka pytań osobom związanym z CS:GO w naszym kraju, tak by sprawdzić, jakie są ich rokowania na nadchodzące niemal trzy tygodnie rywalizacji. Swoimi przemyśleniami podzielił się z nami gracz Izako Boars – Karol „tecek” Kapczyński.


Kto okaże się czarnym koniem Majora?

Moim zdaniem czarnym koniem Majora może być Vitality. Drużyna ta ma świetnych zawodników a ZywOo jest w takiej formie, że może pociągnąć Francuzów do zaskoczenia na Majorze.

Kto wygra Majora?

Moje typy to Astralis, MIBR albo Vitality.

Który zawodnik będzie „objawieniem” Majora?

Moim zdaniem ZywOo będzie objawieniem majora. Jest to zawodnik, który do tej pory kręci świetne ratingi. Będę bacznie przyglądał się jego grze, jak i Vitality na tym Majorze.

Kto zawiedzie na Majorze?

Ciężko powiedzieć, kto może zawieść. CIS zawsze pokazywał się ze świetnej strony na Majorach, nie chce wybierać konkretnej drużyny, ale czuję, że któraś europejska drużyna zawiedzie.

Dlaczego IEM Katowice 2019 może być najlepszym Majorem w historii?

Miejmy nadzieję ze ta impreza przyciągnie wielu fanów Countera do Polski, a Spodek będzie wypełniony aż po brzegi i atmosfera w środku będzie tak gorąca, że będą mówić, że Major zorganizowany właśnie w Katowicach jest najlepszym miejscem do organizowania tego typu zawodów.

Co sądzisz o zmianach w formacie systemu szwajcarskiego (więcej BO3 i system rozstawiania)?

Powiem szczerze, że ten format pokaże jak drużyny są przygotowane do turnieju i nie będzie „przypadków” tzn. gier losowych w formacie BO1. W takich meczach najczęściej drużyny uznawane za underdogów miały łatwiejsza przeprawę, bo to tylko jedna mapa, na której mogą zaskoczyć i zadecydować o swoich losach w turnieju. Więcej meczów BO3 i system rozstawienia pokaże czy drużyny, które dostały się z Minora są w stanie rywalizować z drużynami ze statusem legend. Będzie to na pewno ciekawy Major.


Intel Extreme Masters Katowice 2019 rozpocznie się 12 lutego i potrwa do 3 marca. Łączna pula nagród imprezy wyniesie milion dolarów, z czego dla zwycięzcy wielkiego finału przewidziano 500 tysięcy. Po więcej informacji na temat Majora zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

6 pytań przed Majorem: Kuba "KubiK" Kubiak

Intel Extreme Masters Katowice 2019 rusza dosłownie za chwilę. Pierwszy tegoroczny Major przyniesie nam na pewno wiele emocji, dlatego też my już tera...

>