6 pytań przed Majorem: Maciej „Morgen” Żuchowski

Najbliższe trzy tygodnie upłyną nam głównie pod znakiem Intel Extreme Masters Katowice 2019. Do stolicy Górnego Śląska zjadą się dwadzieścia cztery drużyny z całego świata, które powalczą o tytuł mistrzowski pierwszego tegorocznego Majora. Przed startem zawodów zapoznaliśmy się z przewidywaniami kilku osób ściśle związanych z rodzimym CS:GO. Jedną z nich był Maciej „Morgen” Żuchowski, czyli komentator ESL Polska, którego wielokrotnie będziemy mogli usłyszeć w trakcie polskojęzycznej transmisji z katowickiego turnieju.


Kto okaże się czarnym koniem Majora?

Wydaje mi się, że podczas turnieju w Katowicach sporo do powiedzenia będzie miało ENCE eSports. Finowie przez ostatnie miesiące pokazują się z bardzo dobrej strony, chociaż na wielkich turniejach nie było o nich głośno. Nadchodzący Major może to zmienić.

Kto wygra Majora?

Astralis, bo w 2018 wygrywali prawie wszystko, albo Fnatic, bo Szwedzi lubią wygrywać w Katowicach.

Który zawodnik będzie „objawieniem” Majora?

Może to nie do końca objawienie, ale… XANTARES. BIG nie jest zespołem ze ścisłej czołówki, ale wiadomo na co stać Turka. Życzę mu, żeby jego drużyna zaszła daleko w rozgrywkach – głównie dzięki niemu.

Kto zawiedzie na Majorze?

Obawiam się, że może to być G2 Esports. Niedawno Francuzi grali w kwalifikacjach do IEM Sydney, radzili sobie bardzo dobrze, ale w wielkim finale nie potrafili nawiązać równej walki z BIG. Na pewno mają spore apetyty, ale to jeszcze nie ich czas.

Dlaczego IEM Katowice 2019 może być najlepszym Majorem w historii?

Po pierwsze – Katowice to miasto esportu. O tym wiedzą wszyscy. Po drugie – pierwszy raz w historii faza legend odbędzie się z udziałem publiczności, a to oznacza więcej emocji. Po trzecie – ESL organizuje świetne turnieje, ten również taki będzie. I po czwarte – za polski komentarz będzie odpowiadał najlepszy komentator w historii 😉

Co sądzisz o zmianach w formacie systemu szwajcarskiego (więcej BO3 i system rozstawiania)?

Więcej meczów BO3 to na pewno dobry pomysł, chociaż wolałbym, aby ten system dotyczył tylko tych drużyn z bilansem 0-2, 1-2 lub 2-2. Spotkanie o awans do kolejnej fazy nadal mogłoby być rozgrywane na jednej mapie. Natomiast system rozstawiania bardzo mi się podoba, to świetna inicjatywa!


Intel Extreme Masters Katowice 2019 rozpocznie się 12 lutego i potrwa do 3 marca. Łączna pula nagród imprezy wyniesie milion dolarów, z czego dla zwycięzcy wielkiego finału przewidziano 500 tysięcy. Po więcej informacji na temat Majora zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

6 pytań przed Majorem: Karol "repo" Cybulski

Zaledwie kilka dni dzieli nas od startu najważniejszej imprezy nadchodzącego półrocza w światowym Counter-Strike'u. Major, który po czteroletniej prze...