6 pytań przed Majorem: Michał „snatchie” Rudzki

Za chwilę czas dzielący nad od startu pierwszego w tym roku Majora CS:GO, czyli Intel Extreme Masters Katowice 2019, liczyć będziemy już tylko w godzinach. Z tej okazji odezwaliśmy się do kilku osób związanych na co dzień z polskim counter-strike’owym podwórkiem, które podzieliły się z nami swoimi przemyśleniami związanymi z katowicką imprezą. Wśród odważnych nie zabrakło także Michała „snatchiego” Rudzkiego, który razem z Virtus.pro zagrał na ostatnim jak dotychczas Majorze, FACEIT Major London 2018.


Kto okaże się czarnym koniem Majora?

MIBR. Myślę, że to oni po paśmie niepowodzeń i zawirowań w zespole tym razem odbudują się w nowo-starym w pełni brazylijskim składzie.

Kto wygra Majora?

MIBR. Jeżeli Astralis nie utrzyma formy z 2018 roku to myślę, że to Brazylijczycy zdobędą puchar podczas tegorocznego katowickiego Majora.

Który zawodnik będzie „objawieniem” Majora?

ZywOo. Tak jak wielu innych, uważam go za największy młody talent światowej sceny CS-a. Charakteryzuje się naprawdę dobrym rozumieniem i czytaniem gry.

Kto zawiedzie na Majorze?

Na`Vi. Patrząc na ich słabą grę podczas przedmajorowego turnieju w Londynie, myślę, że jeżeli nie uda im się odbudować gry drużynowej, mogą oni być największym zawodem IEM Katowice.

Dlaczego IEM Katowice 2019 może być najlepszym Majorem w historii?

Na przełomie ostatnich miesięcy Valve wprowadziło wiele aktualizacji (m.in. Danger Zone), które przyczyniły się do wzrostu liczby graczy CS:GO, z tego powodu myślę że IEM Katowice może mieć rekordową oglądalność. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że czeka nas bardzo ciekawa rywalizacja pomiędzy drużynami – z tego powodu myślę że IEM Katowice będzie najlepszym majorem w historii.

Co sądzisz o zmianach w formacie systemu szwajcarskiego (więcej BO3 i system rozstawiania)?

Uważam to za dobre posunięcie. System rozstawiania jest naprawdę świetnym pomysłem, dzięki temu już od samego startu widzimy bardzo ciekawe pary meczowe.


Intel Extreme Masters Katowice 2019 rozpocznie się 13 lutego i potrwa do 3 marca. Łączna pula nagród imprezy wyniesie milion dolarów, z czego dla zwycięzcy wielkiego finału przewidziano 500 tysięcy. Po więcej informacji na temat Majora zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

6 pytań przed Majorem: Paweł "innocent" Mocek

Na kilka dni przed startem Intel Extreme Masters Katowice 2019, czyli pierwszego w tym roku Majora CS:GO, nadal nierozstrzygnięte pozostaje kilka pyta...