Przybyli, zobaczyli, zdobyli. NRG Esports jako przedstawiciel absolutnego światowego topu raczej nie wyobrażał sobie innego scenariusza, jak możliwie najsprawniejszego awansu do Fazy Nowych Legend. TYLOO postawiło dziś wysoko poprzeczkę, ale na ekipę z Ameryki Północnej było to za mało. Azjatom pozostały jednak jeszcze dwie szanse na wywalczenie promocji do następnego etapu Intel Extreme Masters Katowice 2019 CS:GO Major.

NRG Esports 2 : 0 TYLOO

(IEM Katowice 2019 – 3. runda)
16 6 Inferno 9 14
10 5
16 10 Mirage 5 13
6 8
 Train

Powodów do narzekania z pewnością od startu spotkania nie mieli kibice ekipy drużyny z Ameryki Północnej. NRG czuło się naprawdę pewnie, a dowodem tego była znakomita skuteczność i doskonała egzekucja w decydujących momentach. Te czynniki okazały się receptą na wczesną fazę spotkania. W taki sposób Damian "daps" Steele i spółka wyszli na prowadzenie 6:0. Zwycięzcy amerykańskiego Minora chyba jednak za wcześnie poczuli nadmierną pewność siebie i w mgnieniu oka roztrwonili całą zaliczkę. Czas pokazał, że był to zaledwie początek problemów. Przed przerwą TYLOO zgarnęło jeszcze trzy rundy i pierwszą połowę kończyło na pozycji lidera. Losy pierwszej mapy odwrócił świetny początek NRG po stronie broniącej. Po zdobyciu pięciu kolejnych oczek faworyt pojedynku miał sytuację pod swoją kontrolą. W następnych minutach rywalizacja wyrównała się, a w końcówce znów znać o sobie dało TYLOO. Ostateczny cios należał jednak do przedstawicieli regionu NA. Ci, dzięki trzem wygranym potyczkom, przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Po przerwie batalia przeniosła się na Mirage'a. Tam walka przebiegała z początku według podobnego scenariusza, co podczas pierwszej mapy. Znakomitym otwarciem ponownie popisali się zawodnicy NRG Esports. Wynik 5:0 mógł być szokiem dla Azjatów, jednak ci wyglądali na przygotowanych na taki obrót spraw. Wyraźny sygnał do ataku posłał HaoWen "somebody" Xu, który czterema eliminacjami pomógł drużynie złapać wiatr w żagle. Porywy nie były zbyt silne, bowiem w dalszym ciągu obie formacje dzielił niemały dystans. Do przerwy TYLOO legitymowało się bowiem o połowę mniejszym dorobkiem od swoich oponentów. Po zmianie stron graczom NRG zajęło chwilę, aby wrócić na gry na najwyższym poziomie. W końcu znać o sobie dał prezentujący się tego dnia znakomicie Vincent "Brezhe" Cayonte. Piąty zespół świata prowadzony przez Amerykanina był nie do zatrzymania. Tempa wyścigu po wygraną nie wytrzymywało TYLOO, które przegrywało już 8:15, by ostatecznie skapitulować dopiero po 29 rundach.


To koniec emocji na ten wieczór. Na kolejne starcia trzeba będzie poczekać do jutrzejszego popołudnia. Wybrane pojedynki wraz z polskim komentarzem oglądać będzie można w ESL.TV Polska. Angielska transmisja prowadzona będzie natomiast pod tym adresem oraz tutaj. Po więcej informacji na temat Intel Extreme Masters Katowice 2019 CS:GO Major zapraszamy do naszej relacji tekstowej.