Bez zaskoczenia - Astralis awansowało do finału Intel Extreme Masters Katowice 2019. Reprezentanci MIBR mimo ogromnych starań koniec końców ulegli swoim oponentom.

MIBR 0 : 2 Astralis

(IEM Katowice 2019 – półfinał)
14 9 Overpass 6 16
5 10
7 6 Inferno 9 16
1 7
 Train 

Mecz na Overpassie rozpoczął się od zwycięstwa Astralis w pierwszych czterech rundach. Potem reprezentanci MIBR-u odrobili trzy oczka, po czym pozwolili by Duńczycy w fenomenalnym stylu zgarnęli następny punkt. Chwilę później Skandynawowie ponownie ulegli rywalom, a następnie Nicolai "device" Reedtz zabijając dwóch rywali doliczył na konto Europejczyków kolejne zwycięstwo. Wszystkie pozostałe do końca połówki rundy wpadły na konto Brazylijczyków, którzy nie zdołali jednak utrzymać passy wygranych po zamianie stron. Zawodnicy ze Starego Kontynentu łatwo doprowadzili do remisu 10:10, a następnie z drobnymi problemami zatriumfowali na pierwszej mapie 16:14.

Na Inferno sporej dawki emocji doświadczyliśmy już w pistoletówce, kiedy Emil "Magisk" Reif wygrał clutcha 1v2. Kolejne trzy oczka również wpadły na konto Duńczyków, którzy później raz ulegli przeciwnikom. Astralis po chwili kontynuowało jednak niezłą grę, a Peter "dupreeh" Rasmussen w 9. rundzie zgarnął cztery eliminacje. Do końca połówki Europejczycy zatriumfowali jeszcze tylko raz, przez co MIBR ulegało im już tylko 6:9. Po zamianie stron drużyna Emila "Magiska" Reifa wygrała jednak pistol-rundę i force'a. Po jednej porażce Astralis zatriumfowało grając pistoletami, podczas gdy ich rywale mieli pełne wyposażenie. Do samego końca pojedynku prowadzenie pozostało po stronie zawodników ze Starego Kontynentu, którzy ostatecznie wygrali 16:7.


Już jutro o 19:00 odbędzie się wielki finał Intel Extreme Masters Katowice 2019, w którym ENCE eSports zmierzy się z Astralis. Spotkanie poprzedzi showmatch w Danger Zone z udziałem między innymi GruBego i Furlana z AGO Esports.

Wszystkie pojedynki wraz z polskim komentarzem oglądać będzie można w ESL.TV Polska. Angielska transmisja prowadzona będzie natomiast tutaj. Po więcej informacji na temat Intel Extreme Masters Katowice 2019 CS:GO Major zapraszamy do naszej relacji tekstowej.