STS
fot. EPICENTER

Heroic z NEO w składzie ogrywa x-kom, AGO ulega Vitality w ECS Pinnacle Cup

Do tej pory zespoły z Polakami w składach radziły z dość zmiennym szczęściem w trakcie zmagań w ECS Season 7 Europe Pinnacle Cup. Dzisiejszego wieczoru nie było lepiej. Wygraną zaliczył tylko jeden z naszych rodaków – Filip „NEO” Kubski. 31-latek dołożył cegiełkę do wygranej Heroic w starciu z x-kom teamem. Porażki doznało natomiast AGO Esports.

Na Inferno, które było pierwszą areną zmagań skandynawskiej drużyny wspieranej przez niegdysiejszego gracza Virtus.pro, niespodziewanie triumf powędrował na konto w pełni polskiej ekipy. x-kom oddał rywalom zaledwie sześć oczek i w bardzo dobrych nastrojach mógł przystępować do dalszej walki. Niestety, po ciekawej walce drużyna znad Wisły nie podołała zadaniu na Duście2, przez co rywalizacja musiała rozstrzygnąć się na trzeciej mapie. Tam obie piątki zaserwowały nam pełną, trzydziestorundową batalię. Wojnę nerwów lepiej przetrwało jednak Heroic, pieczętując w ten sposób wygraną w całej serii.

Nie mniej wrażeń zapewniły nam AGO oraz Team Vitality. Premierowa mapa wpadła jednak zdecydowanie na konto francusko-brytyjskiego składu. Szczęśliwie, Polacy szybko pozbierali się po wcześniejszych kłopotach i na Cache’u zaprezentowali bardzo solidnego CS-a. Wygrana 16:13 pozwoliła przedłużyć nadzieje na zwycięstwo o kolejną kilkadziesiąt minut. Na Overpassie uczestnicy katowickiego Majora czuli się jednak wyjątkowo dobrze, już po pierwszej połowie budując sporą zaliczkę. Jastrzębie nie zdołały odrobić strat i musiały pogodzić się z niepowodzeniem w meczu ekip z bilansem 2:1.

Tak prezentują się szczegółowe rezultaty: 

7 marca
18:00 AGO Esports 1:2 Team Vitality
Mirage 8:16
Cache 16:13
Overpass 6:16
18:00 x-kom team 1:2 Heroic
Inferno 16:6
Dust2 12:16
Nuke 14:16

Jeszcze dziś czekają nas decydujące pojedynki z udziałem AGO i ekipy NEO. Obie formacje już niebawem poznają swoich przeciwników w spotkaniach ekip, które na ten moment legitymują się bilansem 2:2.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

AmaNEk dołącza do G2 Esports!

Były spore nadzieje, było także spore rozczarowanie – tak w skrócie można opisać występ G2 Esports na Intel Extreme Masters Katowice 2019. Nie dziwi w...