Zaskakującymi informacjami tego poranka podzielili się ze światem włodarze Ninjas in Pyjamas. Z opublikowanego przed kilkunastoma minutami postu na Twitterze dowiadujemy się, że tymczasowa rozłąka z zawodowym Counter-Strikiem czeka Dennisa "dennisa" Edmana. W miejsce Szweda w najbliższych turniejach zobaczymy jego rodaka – Williama "drakena" Sundina.

Zespół poinformował w oświadczeniu, że decyzja ta zapadła na prośbę samego dennisa, który odczuwał zmęczenie napiętym, szczególnie w ostatnich kilkunastu tygodniach, kalendarzem. Organizacja postanowiła dać 28-latkowi wolną rękę i spełnić jego życzenie, mając na względzie, że w innym przypadku problem ten mógłby tylko narastać, co z pewnością odbiłoby się na poczynaniach całej piątki. Szybko zdecydowano się sięgnąć po posiłki. Wolne miejsce zajął niegdysiejszy członek szwedzkiej formacji – draken, który do niedawna reprezentował barwy Red Reserve.

Decyzja szwedzkiego gracza jest o tyle zaskakująca, że NiP przecież z bardzo dobrej strony pokazał się na katowickim Majorze, gdzie ekipa ze Skandynawii dotarła do ćwierćfinału, co zdecydowanie zostało odebrane jako spory sukces. Zespół wyraźnie złapał wiatr w żagle i chyba na dobre zadomowił się w czołowej "10" rankingu HLTV. Jeszcze dziś Szwedzi rozpoczną rywalizację w ramach siódmego sezonu Esports Championship Series. draken będzie miał zatem wyjątkowo mało czasu na wkomponowanie się w zespół, ale ponad rok spędzony na przełomie 2017 i 2018 roku w Ninjas in Pyjamas na pewno pomoże w zrozumieniu się z partnerami.

Tak obecnie prezentuje się skład Ninjas in Pyjamas:

  • Patrik "f0rest" Lindberg
  • Christopher "GeT_RiGhT" Alesund
  • Fredrik "REZ" Sterner
  • Jonas "Lekr0" Olofsson
  • William "draken" Sundin – stand-in
  • Faruk "pita" Pita – trener

Wszystkie bieżące informacje dotyczące roszad personalnych w drużynach CS:GO znaleźć można w naszym raporcie transferowym: