NEO wystąpił w filmie promującym powrót World Cyber Games

Sprawdziły się nasze doniesienia odnośnie powodu wyprawy Filipa „NEO” Kubskiego do Korei. Pod koniec lutego informowaliśmy, że Polak ma nagrać klip promujący World Cyber Games. Informacja ta znalazła swoje potwierdzenie w rzeczywistości, bowiem dziś ujrzeliśmy premierę materiału.

U boku byłego gracza Virtus.pro w trwającym niespełna półtorej minuty klipie możemy zobaczyć także Jae „MOONA” Ho Janga – legendę Warcrafta III czy YueQianga „18” Dai – Chińczyka znanego z występów w Crossfire. Wideo promuje powrót historycznej imprezy po ponad sześcioletniej przerwie. WCG w 2019 roku ponownie ugości przedstawicieli esportu z wszelkich zakątków świata.

Korzenie imprezy sięgają przełomu XX i XXI wieku. Nieoficjalnie mówiło się o niej jako o esportowych igrzyskach olimpijskich. W 2000 roku, kiedy to odbyła się premierowa odsłona zmagań, rywalizowano w cztery tytuły – Age of Empires II, FIFĘ 2000, StarcraftA: Brood War oraz Quake III: Arena. Rok później do tego grona dołączył między innymi Counter-Strike w wersji 1.3. Zawody w popularnego FPS od tamtej pory odbywały się corocznie aż do roku 2011.

NEO do nagrania klipu nie został wybrany przypadkowo. W 2006 roku Polak sięgnął podczas tego turnieju po swój pierwszy laur, reprezentując wtedy barwy Pentagram G-Shock z Wiktorem „TaZem” Wojtasem w składzie. Sukces udało się powtórzyć w 2009, gdy nasi rodacy występujący pod nazwą AGAiN stanęli na najwyższym stopniu podium, inkasując 35 tysięcy dolarów. Zawodnik znad Wisły cieszył się także z wygranej podczas ostatniej, do tej pory, edycji zmagań na WCG w CS-a. W 2011 w barwach ESC Gaming Kubski i jego koledzy znów okazali się najlepsi.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Ligowe ostatki przed Izako Boars w MDL-u, w akcji także x-kom team

W piątkowy wieczór wprawdzie warto skorzystać z chwili wolnego czasu, ale ci, którzy planują zainaugurować weekend w domu, mogą spędzić go w towarzyst...