fot. ESL/Adela Sznajder

TYLOO i ViCi zaproszone do azjatyckiej dywizji ESL Pro League Season 9

Start dziewiątego sezonu ESL Pro League coraz bliżej, nic więc dziwnego, że organizatorzy rozgrywek odsłaniają przed nami kolejne karty. Dziś na przykład poznaliśmy dwie ekipy, które nie musiały walczyć o miejsce w azjatyckiej dywizji EPL, gdyż otrzymały bezpośrednie zaproszenia. I tutaj o żadnym zaskoczeniu nie może być mowy.

W Pro Lidze na pewno pojawią się bowiem TYLOO oraz ViCi Gaming, czyli dwie drużyny, które jeszcze kilka tygodni temu mogliśmy oglądać podczas Intel Extreme Masters Katowice 2019. Co prawda Azjaci katowickiego Majora nie zawojowali, ale zarówno ci pierwsi, jak i drudzy byli o krok od awansu do drugiej fazy. Nie mogło ich więc zabraknąć także w najważniejszej regionalnej lidze, gdzie w pierwszej fazie grupowej mierzyć się będą z dwoma innymi zespołami z Chin. Te jednak wyłonione zostaną dopiero za jakiś czas na drodze eliminacji.

Na ten moment pewne gry w azjatyckiej dywizji ESL Pro League są następujące drużyny:

Entity Gaming TYLOO ViCi Gaming

Przypomnijmy, że w nadchodzącym sezonie Pro Ligi dojdzie do pewnych zmian w systemie rywalizacji. Przede wszystkim nie zobaczymy też używanego dotychczas systemu ligowego „każdy z każdym” – zamiast tego zawodników czekają dwie fazy grupowe: pierwsza jeszcze z podziałem na Chiny i Azję Południowo-Wschodnią, druga już bez niego. Całość startuje już 16 kwietnia.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

defles: Oczekuję wyrównanego widowiska, ale wyjdziemy z niego jako wygrani

Tuż przed spotkaniem drugiej rundy play-offów Ultraligi pomiędzy PRIDE a Illuminar Gaming zadaliśmy kilka pytań Damianowi "deflesowi" Filipowowi, zawo...