fot. Valve

Zawodowcy niezadowoleni z Vertigo. „Przecież to nie jest 1 kwietnia”

Dzisiejsza aktualizacja Counter-Strike’a przyniosła nam jedną naprawdę znaczącą zmianę – z puli map turniejowych usunięto bowiem Cache’a, który zastąpiony został przez Vertigo. Ten ruch Valve najwyraźniej nie spodobał się profesjonalnym graczom i wielu z nich postanowiło wyrazić swoją frustrację za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Nie wszyscy byli oczywiście wylewni – na przykład Rustem „mou” Telepov i Jonatan „Devilwalk” Lundberg pokusili się tylko o krótkie, acz wiele mówiące komentarze. Zawodnik Gambit Esports wprost przyznał, że nie potrafi zrozumieć niektórych ruchów deweloperów odpowiedzialnych za CS:GO, podczas gdy były członek Fnatic postanowił przypomnieć, że dziś nie 1 kwietnia, sugerując, że to nie miejsce na primaaprilisowe żarty.

O wiele bardziej wylewni w swoich narzekaniach byli za to Engin „MAJ3R” Kupeli oraz Emiliyan „spyleadeR” Dimitrov. Turecki prowadzący, który niedawno rozstał się z ex-Space Soldiers, zwrócił uwagę, że zarówno Cache, jak i usunięty kilka miesięcy temu Cobblestone są pod kątem taktycznym bardziej wymagające niż np. obecny w puli Dust2. Z kolei Bułgar w dosadnych słowach przyznał, iż zwyczajnie nie rozumie dlaczego twórcy gry zdecydowali się na taki właśnie ruch.

W zdecydowanej mniejszości znalazły się natomiast osoby, które mimo wszystko starały się bronić najnowszych zmian. W pozytywnym tonie o aktualizacji wypowiedział się chociażby związany z przeszłości z Cloud9 Sean „seang@res” Gares – Amerykanin stwierdził, że jego zdaniem Valve wykonuje dobrą pracę. Także Epitacio „TACO” de Melo z MIBR nie widział większych powodów do narzekań i wyraził swoją ekscytację na myśl o grze na nowej mapie.

Więcej na temat dzisiejszej aktualizacji, która poza zmianą w puli map turniejowych wprowadziła także kilka innych poprawek, przeczytać można pod tym adresem.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Kultowa gra przyciąga tłumy! Rusza druga edycja Mistrzostw Polski w Heroes of Might and Magic III

Już w piątek (29 marca) startuje druga edycja mistrzostw Polski w Heroes of Might and Magic III. Jedna z najpopularniejszych strategii w historii gier...