Epsilon
fot. ESL

Epsilon zamiast OpTic podczas Copenhagen Games 2019

Miesiąc po tym, jak OpTic Gaming otrzymało zaproszenie na Copenhagen Games 2019, okazuje się, że duńska formacja… w ojczyźnie nie wystąpi. Wobec tego organizatorzy poinformowali, iż zamiast niej na zawodach pojawi się Epsilon Esports.

Przepraszamy duńskich kibiców, którzy spodziewali się, że powalczymy na swoim własnym terenie – napisało OpTic w przygotowanym przez siebie oświadczeniu. – Niestety ostatnie zmiany w naszym składzie zajęły nam więcej czasu niż się spodziewaliśmy, co było głównym czynnikiem, który skłonił nas do rezygnacji, a ponadto Valve zmieniło także pulę map. Mamy nadzieję, że Copenhagen Games znajdzie odpowiednie zastępstwo, które zajmie nasze miejsce, i liczymy, że kibice z Danii wezmą udział w imprezie niezależnie od tego czy na niej zagramy, czy nie, pokazując jak fantastycznych fanów posiada Dania – dodało.

Wspomnianym powyżej zastępstwem okazało się Epsilon, które od wielu miesięcy borykało się z potężnymi problemami kadrowymi. Wszystko zmieniło się dopiero w połowie lutego, gdy belgijska organizacja zakontraktowała aż trzech nowych zawodników. Ci natomiast bardzo szybko odpłacili się za otrzymane zaufanie, osiągając kolejne sukcesy. Tylko w ostatnich tygodniach udało im się dotrzeć do wielkiego finału ESEA Mountain Dew League oraz zagwarantować sobie awans na Charleroi Esports 2019. W weekend ekipa pojawi się natomiast w Swarzędzu, by tam postarać się o przepustkę na Good Game League 2019.

Copenhagen Games 2019 odbędzie się 19 i 20 kwietnia w centrum konferencyjnym Lokomotivværkstedet. Łączna pula nagród zawodów, w których udział weźmie osiem drużyn, wyniesie ok. 98 tysięcy dolarów.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

AGO wygrywa z Nordavind mimo nieudanego debiutu na Vertigo

Nie dał rady x-kom team, udało się AGO Esports. W swoim pierwszym meczu w LOOT.BET Season 2 Tomasz "phr" Wójcik i spółka pokonali Nordavind i przybliż...