fot. Riot Games

Beniaminek naprzeciw weterana. KING-ZONE i Damwon w walce o podium LCK

Po wczorajszym meczu otwierającym play-offy LCK 2019 Spring już tylko cztery drużyny mają szansę na końcowy triumf. Na eliminację kolejnej ekipy nie będziemy musieli długo czekać, bowiem kolejne starcie w ramach LCK czeka nas już jutro. O awans do kolejnej rundy powalczą KING-ZONE DragonX oraz Damwon Gaming.

KING-ZONE DragonX vs Damwon Gaming
5 kwietnia, 10:00

Gdyby patrzeć na obie formacje tylko pod kątem zdobytych trofeów, KING-ZONE wygrałoby w przedbiegach. Mistrzostwo LCK i wicemistrzostwo Mid-Season Invitational zapewniły renomę godną następcy Longzhu Gaming na południowokoreańskiej scenie. I choć po dawnym składzie Smoków nie ma w KZ już śladu, to nowa dywizja złożona w większości z weteranów poradziła sobie podczas zakończonej już fazy zasadniczej co najmniej bardzo solidnie. Seria sześciu wygranych pod koniec rozgrywek była jednym z powodów, dla których Kim „Deft” Hyuk-kyu i kompani zapewnili sobie trzecie miejsce przed startem play-offów.

To oznaczało miejsce w pierwszej rundzie fazy pucharowej, czyli o jednego rywala mniej do pokonania na swojej drodze do potencjalnego mistrzostwa. Dzięki wygranej Damwon z SANDBOX ekipa Defta nie musi mierzyć się właśnie z podopiecznymi Yoo „Sally’ego” Eui-joona, z którymi miała zerowy bilans podczas rozgrywek ligowych. Zgoła inaczej sprawa ma się z Damwon, co pokazuje poniższa tabela:

Data Bezpośrednie mecze podczas fazy zasadniczej: Patch
1.02 KING-ZONE DragonX 2:0 Damwon Gaming 9.2
9.03 KING-ZONE DragonX 2:0 Damwon Gaming 9.4

Zanim jednak przejdziemy do wczesnych konkluzji, warto mieć w pamięci, że pierwszy pojedynek tych drużyn był rozgrywany pod dyktando Damwon, ale Sin „Nuclear” Jeong-hyeon i spółka nie byli w stanie zadać decydującego ciosu. Okazja do rewanżu kilka tygodni później przerodziła się w walkę o choć punkt, ale fenomenalna dyspozycja Moona „Cuzza” Woo-chana powstrzymała wszelkie próby Damwon na ugranie czegokolwiek.

Mimo że nie wszystkie spotkania były tak jednostronne, jak można by oczekiwać, to w ostatecznym rozrachunku KING-ZONE zawsze wychodziło górą. Tego możemy spodziewać się również jutro, choć należy pamiętać, że od teraz wszystkie mecze play-offów rozgrywane będą w formacie Bo5. Być może właśnie do trzech razy sztuka i po dwóch nawet porażkach Damwon wreszcie znajdzie sposób na zespół Defta. Zarówno w kwestii dotychczasowych potyczek, jak i potencjalnie jutrzejszej serii.


Transmisję z LCK 2019 Spring Split możecie oglądać pod tym adresem. Mecz KING-ZONE DragonX z Damwon Gaming rozpocznie się o godzinie 10:00. Po więcej informacji dotyczących tej odsłony południowokoreańskich rozgrywek LoL-a zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Kolejny Koreańczyk w kadrze Toronto Defiant

W związku z decyzją Do-hyunga „Stellara” Lee o zakończeniu kariery Toronto Defiant musiało na gwałt szukać zastępstwa. I znalazło je jeszcze przed sta...