fot. ESL/Stephanie Lieske

Dzisiaj poznamy ostatnich półfinalistów EU Masters. W walce m.in. akademie Fnatic i SK

Wczoraj Misfits Premier i MAD Lions E.C. wywalczyły sobie przepustkę na finały lanowe European Masters 2019 Spring odnosząc zwycięstwo w swoich ćwierćfinałach. Dzisiaj poznamy dwie kolejne i zarazem ostatnie już formacje, które za niespełna tydzień powalczą o ostateczny triumf w Leicester.

Jako pierwsze o miejsce w półfinale zmierzą się SK Gaming Prime i Team LDLC. Obie drużyny pokazały gotowość do walki o najwyższe tytuły podczas fazy grupowej, ale los połączył ich już w ćwierćfinale. Mimo wszystko nieco lepiej prezentują się reprezentanci Niemiec, których mogliśmy oglądać jeszcze w fazie play-in. To właśnie podczas tego etapu Gerrit „Phrenic” Stukemeier i spółka ponieśli jedyną póki co porażkę w EU Masters, gdyż przez fazę grupową przeszli jak burza. Tego samego nie można powiedzieć o ich rywalach – podopieczni Bory „Yellowstara” Kima musieli uznać wyższość MAD Lions i zajęli drugie miejsce w grupie B.

W ostatnim ćwierćfinale w szranki staną Fnatic Rising oraz Ventus Esports. Tutaj wskazanie faworyta jest znacznie łatwiejsze, bowiem trudno sobie wyobrazić, aby drugi skład LoL-a brytyjskiej organizacji miał w jakikolwiek sposób przegrać to spotkanie. Ventus nie dość, że awansowało do play-offów z najłatwiejszej grupy, to dokonało tego dopiero po tie-breaku. Mistrzowie ligi nordyckiej mogą cieszyć się z awansu do czołowej ósemki EU Masters, ale na więcej raczej nie mają co liczyć. Fnatic Rising powinno sięgnąć po łatwe zwycięstwo i dołączyć do Misfits Premier – i potencjalnie SK Gaming Prime – jako akademie drużyn z LEC w top 4 EM.

Tak prezentuje się dzisiejszy harmonogram European Masters 2019 Spring:

Niedziela, 21 kwietnia
18:00 SK Gaming Prime vs Team LDLC Bo3
21:00 Fnatic Rising vs Ventus Esports Bo3

Transmisję z meczów European Masters będziecie mogli obejrzeć z polskim komentarzem za pośrednictwem Polsat Games – zarówno w telewizji, jak i internecie na Twitchu oraz YouTube. Pierwsze dzisiejsze starcie zaplanowane jest na godzinę 18:00, drugie zaś rozpocznie się wkrótce po zakończeniu inauguracyjnego. Po więcej informacji dotyczących wiosennej edycji European Masters 2019 zapraszamy do naszej relacji tekstowej. Znajdziecie w niej między innymi pełny harmonogram spotkań, wszystkie dotychczasowe wyniki i klasyfikacje poszczególnych grup, a także drabinkę play-offów.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Fortnite

Epic Games zbanowało tysiące uczestników Fortnite World Cup za oszukiwanie

Tydzień temu rozpoczęły się zmagania w ramach Fortnite World Cup. Przez ten czas Epic Games zbanowało tysiące uczestników początkowych faz tego wydarz...