fot. ESL/Sarah Cooper

Trzech przedstawicieli Europy, jeden Ameryki Południowej. Dla kogo półfinały IEM Sydney?

Dla większości z nas majówka to czas błogiego odpoczynku i korzystania z chwili wolnego. O takich przyjemnościach na razie nie myślą uczestnicy Intel Exteme Masters Sydney 2019. W Australii rywalizacja wchodzi bowiem w decydującą fazę i już w piątkowy poranek zainaugurowana zostanie faza pucharowa imprezy.

mousesports vs MIBR
07:00

Mimo długiego weekendu zdecydowanie warto nastawić budzik na godzinę 7, kiedy to planowo powinno wystartować spotkanie pomiędzy mousesports a MIBR-em. Wskazanie faworyta w tym pojedynku to niezwykle trudne zadanie. Obie ekipy zaliczyły po jednym potknięciu w trakcie turnieju i zarówno jedni, jak i drudzy mieli wahania formy. Myszy w odświeżonym składzie poczynają sobie coraz jednak lepiej, a dotarcie do play-offów w Sydney tylko potwierdziło, że wygranie grupy podczas pierwszej fazy ESL Pro League nie było dziełem przypadku. Brazylijska piątka to z kolei drużyna, po której nie do końca wiadomo czego się spodziewać. Gabriel „FalleN” Toledo i partnerzy potrafili bezproblemowo rozprawić się chociażby z Fnatic, by dobę później w kiepskim stylu przegrać z NRG Esports. I najpewniej w piątek kluczowa okaże się tak zwana „dyspozycja dnia” zawodników obu stron.

Ninjas in Pyjamas vs Fnatic Fnatic
10:50

Jeśli jednak wyjątkowo trudno przychodzi wam poranna pobudka, tak od nieobecności przed ekranem podczas drugiego piątkowego meczu nie ma usprawiedliwień. Szwedzkie derby. W zasadzie te dwa słowa w zupełności wystarczyłby jako reklama tego pojedynku. Rywalizacja o miano najlepszej formacji w tym nordyckim kraju dawno nie była tak wyrównana. Obie formacje w rankingu HLTV dzielą zaledwie dwa miejsca, a to zaledwie jedna z kwestii, która elektryzuje fanów ze Skandynawii. W ostatnim pojedynku między tymi zespołami rozegranym podczas StarSeries i-League Season 7 górą było Fnatic, ale co równie istotne, na każdej mapie oglądaliśmy minimum 30 rund, co najdobitniej potwierdza jak niewielki dystans dzieli te dwa legendarne zespoły. Smaczku batalii dodaje także fakt, że Richard „Xizt” Landström i koledzy w ostatnim spotkaniu na drodze do play-offów wyeliminowali Grayhound Gaming, co z pewnością nie spodobało się lokalnym fanom i raczej to Ninjas in Pyjamas może liczyć na wsparcie publiczności w ćwierćfinałowej batalii.

Wszystkie informacje na temat IEM Sydney 2019 możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej. Transmisja z polskim komentarzem ze wszystkich nadchodzących spotkań dostępna będzie w ESL.TV Polska.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Rozlosowano grupy olsztyńskich eliminacji do GG League 2019

Już w przyszły weekend w Olsztynie rozegrany zostanie trzeci turniej eliminacyjny do Good Game League 2019, w którym udział weźmie kilka ekip z szerok...

>