fot. ESL

Wyrównany Dust2, jednostronny Mirage – PACT i Izako Boars dzielą się punktami w ESL MP

Po trzy punkty dopisały do swojego dotychczasowego dorobku Actina PACT i Izako Boars. W pierwszym dzisiejszym dwumeczu ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2019 ekipy te zgarnęły po jednym zwycięstwie, chociaż fakt ten o wiele bardziej cieszy zapewne zawodników PACT – wszak dla nich jest to dopiero pierwsza wygrana w bieżącym sezonie rozgrywek.

Izako Boars 16 : 14 Actina PACT

(ESL Mistrzostwa Polski – 3. tydzień)
16 6 Dust2 9 14
10 5

Zdecydowanie lepiej w rozgrywane na Duście2 spotkanie weszli reprezentanci Izako Boars, którzy m.in. dzięki wygranej pistoletówce szybko wyszli na trzypunktowe prowadzenie. O miażdżącej przewadze nie mogło jednak być mowy, bo Actina PACT w kilka minut dogonił swoich rywali. Co więcej, zdążył ich nawet przegonić, napędzany świetną grą Piotra „morelza” Taterki. To właśnie były zawodnik PRIDE i Virtus.pro był zdecydowanie najskuteczniejszym graczem na serwerze i jako pierwszy przebił barierę dziesięciu fragów. A to wystarczyło, by jego drużyna schodziła na przerwę z korzystnym dla siebie rezultatem 9:6.

Co więcej, po przejściu do ataku PACT zgarnął też drugą rundę na pistolety i odskoczył popularnym Dzikom o kolejne dwa oczka. W tamtym momencie sytuacja podopiecznych Bartosza „Hypera” Wolnego stawała się więc coraz bardziej skomplikowana, ale mimo to zdołali oni z niej wybrnąć. Niemniej nie było żadnego heroicznego zrywu, bo IB po prostu zaczęło punktować i tym samym sukcesywnie zmniejszać swoją stratę. Jednakże do remisu doszło dopiero w 28. rundzie, gdy tablica wyników wskazywała 14:14. Wtedy każde rozstrzygnięcie było możliwe, nawet remis, ale ostatecznie to Izako Boars przechyliło szalę zwycięstwa na swoją stronę, triumfując w stosunku 16:14.

Actina PACT 16 : 9 Izako Boars

(ESL Mistrzostwa Polski – 3. tydzień)
16 7 Mirage 8 9
9 1

Podrażniony wcześniejszym niepowodzeniem PACT na Mirage’u pojawił się podwójnie zmotywowany. I to poskutkowało, bo po dość wyrównanym początku morelz i spółka zepchnęli wreszcie swoich oponentów do defensywy, sukcesywnie powiększając swoje prowadzenie. Wicemistrzowie poprzedniego sezonu ESL Mistrzostw Polski zatrzymali się dopiero w momencie, gdy osiągnęli wynik 7:3. Wtedy wyglądało to fantastycznie, bo przecież zawodnicy Adriana „IMD” Piepera grali po teoretycznie trudniejszej stronie – problem w tym, że Izako Boars też miało jeszcze kilka asów w rękawie i po piorunującej końcówce zgarnęło aż pięć punktów z rzędu, tuż przed przerwą obejmując skromne prowadzenie.

Tym razem jednak PACT nie miał zamiaru ponownie wypuścić wygranej z rąk. Dlatego też zespół ten od pierwszych minut drugiej połowy wziął się ostro do roboty i korzystając m.in. z bardzo dobrej formy Patryka „Sidneya” Koraba jeszcze raz przejął inicjatywę i nie oddał jej aż do końca. W tym czasie podopieczni IMD urządzili Izako Boars prawdziwą ścieżkę zdrowia, raz po raz odpierając coraz bardziej niemrawe ataki na swoje bombsite’y. Końcowe rundy to już absolutna dominacja drużyny morelza, która po zmianie stron straciła zaledwie jedno oczko i finalnie wygrała 16:9.

Już za chwilę kolejne dziś mecze – Virtus.pro dwukrotnie podejmie ERROR 404 by Codewise Gamign. Te oraz pozostałe spotkania wraz z polskim komentarzem oglądać będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat rozgrywek zapraszamy do naszej relacji:

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Drugi sezon w Apex Legends zostanie ogłoszony podczas targów E3?

19 marca wystartował pierwszy sezon w Apex Legends, który dobiegnie końca po 90 dniach, czyli w połowie lipca tego roku. Trzeba powiedzieć, że zaimple...

>