Przed nami czwarty dzień zmagań w ramach fazy grupowej turnieju głównego Mid-Season Invitational 2019. Początek tygodnia będzie nad wyraz emocjonujący, bo już dziś możemy dowiedzieć się, które drużyny utracą szansę na awans do fazy pucharowej. Przypomnijmy, że obecnie w najgorszej sytuacji znajduje się Phong Vũ Buffalo, a dolną połowę tabeli stanowią także Team Liquid oraz Flash Wolves.

Mistrzowie VCS wczoraj co prawda odnieśli zwycięstwo w meczu z G2 Esports, ale w dalszym ciągu ich szanse na play-offy wydają się być bliskie zera. Dzisiaj będą mieli okazję do poprawy swojego bilansu, bowiem ich rywalem będzie między innymi mocno zawodzące w ostatnich dniach Liquid. Nieco gorzej wyglądają szanse PVB w spotkaniu z SK telecom T1, choć forma ekipy Lee "Fakera" Sang-hyeoka jest daleka od oczekiwań i z pewnością Phong Vũ Buffalo nie jest na zupełnie przegranej pozycji.

W przypadku Flash Wolves również możemy doświadczyć kilku niespodzianek. Dzisiaj Su "Hanabi" Chia-Hsiang otworzą rywalizację meczem z G2 Esports, a następnie podejmą wspomniane już SKT. Obie te formacje znajdują się co prawda wyżej w tabeli, lecz już udowodniły, że mogą tracić punkty w dość niespodziewanych okolicznościach. Jeśli zaś chodzi o Team Liquid, to oprócz Phong Vũ Buffalo podejmie on również Invictus Gaming. Rezultat inny niż wygrana iG będzie sporym zaskoczeniem – Mistrzowie Świata póki co idą jak burza przez fazę grupową i podczas, gdy inne formacje zażarcie walczą o play-offy, oni już zapewnili sobie miejsce w kolejnym etapie.

Dzisiaj dołączyć do nich może G2 Esports, ale warunek jest jeden – wygrana w meczu otwarcia z tajwańskimi Wilkami. Jeśli ten cel uda się osiągnąć, to G2 może być już spokojne o miejsce w czołowej czwórce premiowanej awansem do fazy pucharowej. Jeżeli jednak Flash Wolves okaże się lepsze, sytuacja ekipy naszego rodaka ulegnie znacznej komplikacji. Tym bardziej, że kolejnym rywalem zespołu Marcina "Jankosa" Jankowskiego będzie nie kto inny, tylko iG.

Tak prezentuje się harmonogram dzisiejszych spotkań:

Poniedziałek, 13 maja
12:00 G2 Esports vs Flash Wolves Flash Wolves Bo1
13:00 Phong Vũ Buffalo Phong Vu Buffalo vs Team Liquid Bo1
14:00 G2 Esports vs Invictus Gaming Bo1
15:00 Flash Wolves Flash Wolves vs SK telecom T1 Bo1
16:00 Invictus Gaming vs Team Liquid Bo1
17:00 Phong Vũ Buffalo Phong Vu Buffalo vs SK telecom T1 Bo1

Wszystkie spotkania w ramach MSI 2019 będzie można śledzić za pośrednictwem kanału Polsat Games. Więcej informacji dotyczących Mid-Season Invitational 2019 znaleźć można w naszej relacji tekstowej.