fot. Riot Games

Team Liquid deklasuje G2 Esports i awansuje do fazy pucharowej MSI 2019!

Team Liquid zrobiło wszystkim fanom fantastyczną niespodziankę. Yiliang „Doublelift” Peng i spółka zrehabilitowali się za swoje ostatnie fatalne występy i w końcu pokazali rewelacyjną postawę, pokonując G2 Esports w rewanżowym starciu w ramach fazy grupowej Mid-Season Invitational 2019. Dzięki triumfowi nad ekipą Marcina „Jankosa” Jankowskiego, Liquid zapewniło sobie już awans do play-offów MSI 2019.

Team Liquid
1 : 0 G2 Esports
Impact Wunder
Xmithie Jankos
Jensen Caps
Doublelift Perkz
CoreJJ Mikyx

Nicolaj „Jensen” Jensen i Jake „Xmithie” Puchero nareszcie zaczęli pokazywać jakąkolwiek synergię oraz wspólne rotacje na mapie w początkowym etapie rozgrywki. Świetna postawa dżunglera i midlanera Liquid poskutkowała w trzy eliminacje na Rasmusie „Capsie” Wintherze, który z pewnością mógł czuć się nieco sfrustrowany, przegrywając swoją linię w taki sposób. Reprezentanci LCS krzyżowali wszelkie plany powrotu do gry ze strony G2, czego efektem była jeszcze większa przewaga w zdobytym złocie. Po upływie 20 minut Liquid prowadziło aż pięcioma tysiącami sztuk cennego kruszcu, a także posiadało trzy Smoki Żywiołów, co było dobrym omenem przed środkową fazą rozgrywki.

W okolicy 24. minuty G2 Esports postawiło wszystko na jedną kartę i podjęło bezpośrednią walkę z przeciwnikami, licząc na to, że będzie w stanie przewyższyć ich indywidualnymi umiejętnościami i zgraniem drużynowym. Jednakże Liquid nie pozwoliło Europejczykom na zbyt wiele i wykończyło wszystkich za wyjątkiem Luki „Perkza” Perkovicia, dzięki czemu chwilę później zgarnęło Nashora. Jankos i jego kompani starali się bronić jak tylko mogli, ale nic nie było w stanie powstrzymać rozpędzonego Liquid, które niszczyło struktury jedna za drugą. Ostatecznie Nexus G2 upadł jeszcze przed pojawieniem się 30. minuty na zegarze.

Za kilka minut rozpocznie się kolejne starcie w ramach Mid-Season Invitational 2019, w którym zobaczymy Phong Vũ Buffalo oraz Flash Wolves. Mecz ten będziecie mogli obejrzeć na kanałach Polsat Games w telewizji oraz na YouTube lub Twitchu. Po więcej informacji dotyczących MSI 2019 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

MSI: Invictus Gaming mimo problemów ogrywa Flash Wolves

Flash Wolves było niesamowicie bliskie sprawienia wszystkim niespodzianki, ale ostatecznie to Invictus Gaming zgarnęło kolejne, dziewiąte już zwycięst...