fot. ESL/Bart Oerbekke

x-kom na czele tabeli ESL MP po dwóch wygranych z ERROR 404

Czwarty tydzień ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2019 kończy się zmianą na fotelu lidera. Na pierwsze miejsce w tabeli wyszedł x-kom team, który dwa razy pokonał osłabione nieobecnością Piotra „avisa” Świerzyny ERROR 404 by Codewise Gaming.

x-kom team 16 : 12 ERROR 404 by Codewise

(ESL Mistrzostwa Polski – 4. tydzień)
16 8 Mirage 7 12
8 5

Dwie pierwsze rundy powędrowały na konto x-komu, który następnie dość niespodziewanie wpadł w spory kryzys. ERROR 404 natychmiast odpowiedziało zdobywając aż pięć kolejnych oczek i dopiero clutch Michała „mono” Gabszewicza pozwolił graczom spod znaku iksa przełamać fatalną passę. Po chwili na tablicy wyników znów widniał remis i od tej pory byliśmy świadkami naprawdę wyrównanej batalii. Dopiero po przerwie to x-kom zdołał wywalczyć sobie kilka punktów przewagi, lecz cztery trafienia wspierającego dziś ERROR 404 Konrada „EXUSA” Jeńczenia przywróciły siły witalne jego ekipie, która zbliżyła się do rywali na dystans tylko jednego oczka. Przez moment ponownie trudno było wskazać stroną przeważającą w tym meczu, ale końcówka należała do x-komu, który wygrał 16:12.

ERROR 404 by Codewise 6 : 16 x-kom team

(ESL Mistrzostwa Polski – 4. tydzień)
6 1 Inferno 14 16
5 2

Druga mapa była już znacznie mniej wyrównana, a rywalizacja na niej praktycznie cały czas toczyła się pod dyktando x-kom teamu. Na nic zdawały się niemrawe próby zmiany tego stanu rzeczy podejmowane przez ERROR 404. Wspierana przez Codewise Gaming formacja na każdym kroku musiała uznawać wyższość, a właściwie to dominację rywali. Wybuch bomby w trzeciej potyczce był jedyną pozytywną rzeczą, którą Patryk „Ortel” Ortel i spółka wynieśli z pierwszej części meczu. Dramat tych zawodników trwał także po zmianie stron, choć x-kom po triumfie w pistoletówce spuścił nieco z tonu i jego rywale zdobyli kilka oczek. Dokończenie spotkania było jednak oczywiście tylko kwestią formalności.

To koniec emocji w tym tygodniu ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2019. Więcej informacji na temat tych rozgrywek przeczytać można za pośrednictwem naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

ECS: Virtus.pro vs AVANGAR – statystyki graczy

Wczoraj Virtus.pro dało polskim fanom powody do świętowania, wszakże pokonanie FaZe Clanu z pewnością nie było byle czym. Niemniej ci, którzy myśleli,...