fot. Riot Games

Jankos: SKT będzie przygotowane, ale wierzę, że jesteśmy lepszą drużyną

Mid-Season Invitational wkracza w decydującą fazę. Na placu boju pozostały już tylko cztery formacje, wśród których jest oczywiście G2 Esports z Marcinem „Jankosem” Jankowskim na czele. Polak i jego kompani o awans do wielkiego finału prestiżowych zawodów powalczą już jutro, a ich przeciwnikiem będzie nie kto inny jak legendarne SK telecom T1.

G2 rozpoczęło zmagania grupowe z wysokiego C, bo przecież w pewnym momencie legitymowało się bilansem 5-2, a także mogło pochwalić się tym, że dwukrotnie pokonało ekipę Lee „Fakera” Sang-hyeoka. Jednakże w dwóch ostatnich dniach formacja Jankowskiego wyraźnie zawodziła i przegrała nie tylko z reprezentantami LCS, czyli Team Liquid, ale także z wietnamską drużyną. Ostatecznie G2 zakończyło fazę grupową z pięcioma wygranymi i taką samą liczbą porażek, ale zdecydowanie udowodniło, że ma wystarczająco dużo paliwa w swoim baku, aby móc ścigać się zarówno z SKT, jak i Invictus Gaming.

Tego samego zdania jest również jedyny reprezentant naszego kraju na tegorocznym MSI. – Tak naprawdę to nie ma znaczenia czy zagramy przeciwko Invictus Gaming czy SK telecom T1, bo możemy zwyciężyć oba zespoły. Myślę, że w ostatniej grze z iG udowodniliśmy, że jesteśmy w stanie z nimi powalczyć i że możemy wygrać – kontynuuje Jankowski. – A co do SKT T1, to oczywiście wygraliśmy z nimi dwa razy, ale to nie ma teraz takiego znaczenia. SKT na pewno będzie przygotowane na BO5, ale wierzę, że jesteśmy lepszą drużyną. Możemy dotrzeć do finału i podnieść puchar, ale jest także szansa na to, że przegramy 0:3 i wrócimy do domu. Myślę jednak, że jesteśmy dobrym zespołem i nie ma co tutaj rozmyślać nad naszymi porażkami, bo w niektórych mieliśmy słabe drafty, a w innych zagraliśmy gorzej niż zwykle. Jestem pewny swoich możliwości i mojego zespołu. Damy z siebie wszystko – zapewnia Jankos w wywiadzie udzielonym Travisowi Gaffordowi.

Drugi półfinał Mid-Season Invitational 2019, w którym w szranki staną G2 Esports oraz SK telecom T1, będzie miał miejsce już w sobotę, 18 maja, o godzinie 9:00. Transmisję ze wszystkich starć w ramach MSI 2019 znajdziecie na kanałach Polsat Games na YouTubeTwitchu oraz w telewizji. Więcej szczegółów dotyczących Mid-Season Invitational 2019 znaleźć można w naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
UoL Rift Rivals 2017

Unicorns of Love będzie rywalizować w rosyjskiej lidze?

Wprowadzenie franczyzy do najbardziej prestiżowych zmagań League of Legends na Starym Kontynencie zapewne było sporym ciosem zarówno dla włodarzy, jak...