fot. fb.com/goldenfivecom

Virtus.pro i FaZe zagrają w ECS Season 7. Dziś także mecze AGO i Izako Boars

Przed polskimi drużynami kolejne mecze o punkty w międzynarodowych rozgrywkach. Tym razem jednak w grę wchodzą spotkania w ramach Esports Championship Series oraz ESEA Mountain Dew League, czyli jednych z najważniejszych lig na całej scenie CS:GO.

Ostatnią już szansę na triumf w ECS Season 7 mieć będzie Virtus.pro, które w poprzednim tygodniu zmagań niespodziewanie dotarło do półfinału, ogrywając faworyzowany FaZe Clan. Teraz przed podopiecznymi Jakuba „kubena” Gurczyńskiego niemniej wymagający rywal, naprzeciwko nich stanie bowiem Fnatic. Szwedzi nie zachwycają co prawda formą, co mogliśmy obserwować chociażby podczas niedawnej drugiej fazy grupowej ESL Pro League Season 9, ale nadal uchodzić będą za faworytów.

Na tym emocje związane z ligą FACEITA się nie kończą, bo kilka godzin później do gry wejdzie również wspomniane już FaZe. Międzynarodowy skład, którego członkiem od kilku dni jest Filip „NEO” Kubski, nie miał dotychczas szczęścia i o awansie na lanowe finały ECS nie ma nawet co marzyć. Teraz głównym celem jest miejsce w czołowej ósemce, ale aby je osiągnąć Kubski wraz z kolegami muszą włączyć się do walki o zwycięstwo. Pierwszą przeszkodą na ich drodze będzie G2 Esports, które w minionych tygodniach dwukrotnie odpadało z rywalizacji już po pierwszym meczu.

W międzyczasie na serwerze pojawi się też Izako Boars, chociaż przed popularnymi Dzikami wyzwanie nieco mniejszego kalibru. Sebastian „NEEX” Trela i spółka wystąpią po raz pierwszy w trwającym sezonie ESEA MDL i już na starcie będą musieli zmierzyć się z jednym z głównych kandydatów do awansu do EPL, Teamem GamerLegion. Ale na tym wtorkowe emocje się nie kończą, gdyż wieczorem na serwerze pojawi się też AGO Esports, które podejmie expert eSport w ramach drugiej rundy GameAgents League Season 3.

Wtorkowy harmonogram prezentuje się następująco:

21 maja
17:00 Fnatic vs Virtus.pro BO3 transmisja
18:00 Izako Boars vs Team GamerLegion BO1 transmisja
20:00 FaZe Clan vs G2 Esports BO3 transmisja
20:00 AGO Esports vs expert eSport BO1 transmisja
Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

DV1 Scouting Grounds zakończone. Poznaliśmy skład akademii devils.one

Od dawna mówi się o tym, że młodzi, utalentowani gracze nie mają wielu sposobności na to, aby móc zaistnieć w esportowym świecie. Pomocną dłoń w kieru...

>