fot. GG League/Maciej Kołek

Sprout znalazło następcę denisa

Dziś mija dokładnie sześć dni od zakontraktowania Denisa „denisa” Howella przez BIG. W obliczu tej informacji bez piątego gracza chwilowo zostało niemieckie Sprout. Problem szybko został jednak rozwiązany, bo we wtorkowe popołudnie przedstawiono nazwisko następcy doświadczonego gracza. Nowym zawodnikiem formacji zza naszej zachodniej granicy został rodak denisa – Nils „k1to” Gruhne.

20-latek od ponad trzech miesięcy związany był z Epsilon Esports, z którym w tym czasie zajął chociażby pierwszą lokatę podczas 30. sezonu ESEA Mountain Dew League, ale także dwukrotnie zaprezentował się na lanach – podczas Charleroi Esports oraz Copenhagen Games. W obu przypadkach międzynarodowy skład nie spełnił pokładanych w nim nadziei, zajmując odpowiednio 3-4. oraz 5-6. pozycję. Niemniej jednak k1to i jego koledzy przez chwilę okupowali miejsce w czołowej trzydziestce rankingu HLTV, w szczytowym momencie plasując się na 22. lokacie.

Teraz jednak wielonarodowościowa formacja musi szukać piątego gracza, bo Gruhne przyjął ofertę od Sprout i to właśnie tę dobrze rozpoznawalną niemiecką organizację reprezentować będzie w najbliższym czasie. To naturalnie powrót młodego zawodnika na rodzime podwórko, na którym w 2016 roku stawiał pierwsze kroki w profesjonalnej karierze. Najbardziej udany był jednak dla niego ubiegły rok, który w zdecydowanej większości spędził w barwach ALTERNATE aTTaX, sięgając chociażby po wicemistrzostwo GG League czy ESL Meisterschaft.

W obliczu zaistniałych wydarzeń skład Sprout prezentuje się następująco:

  • Timo „Spiidi” Richter
  • Josef „faveN” Baumann
  • Florian „syrsoN” Rische
  • Sabit „mirbit” Coktasar
  • Nils „k1to” Gruhne
  • Tobias „tow b” Herberhold – trener
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Amerykańskie ostatki, m.in. Cloud9 i Ghost walczą o awans na finały ESL Pro League

Za oceanem nie ma miejsca na żarty, do rozdysponowania zostało bowiem już tylko jedno miejsce na światowych finałach ESL Pro League Season 9. O slot t...