fot. ESL/Carlton Beener

Heroic skuteczne w końcówkach. Skandynawowie ogrywają BIG w EPL

Wynik 2:0 na korzyść Heroic zdecydowanie nie odzwierciedla tego, co działo się w pojedynku przeciwko BIG w ramach drugiej fazy grupowej ESL Pro League. Obie piątki stoczyły wyjątkowo wyrównaną rywalizację, ale w decydujących momentach lepsza była ekipa ze Skandynawii, która zamknęła serię w dwóch mapach.

Heroic
2 : 0 BIG

(2. faza grupowa ESL Pro League – grupa B)
Nuke Train Inferno Overpass Mirage Dust2 Vertigo
16 9 Inferno 6 14
7 8
16 8 Overpass 7 13
8 6
Vertigo

Na początek rywalizacji obie piątki zameldowały się na Inferno, choć z początku można było odnieść wrażenie, że na serwerze są tylko gracze Heroic. Ci w obliczu bardzo kiepskiej gry BIG zyskali sporą przewagę jak na tę fazę gry. Formacja zza naszej zachodniej granicy wkrótce jednak otrząsnęła się z marazmu i po nie najgorszym finiszu pierwszej połowy starty zostały zredukowane do trzech oczek. Zaraz po zmianie stron znów oglądaliśmy popis gry skandynawskiej drużyny, która dzięki wygraniu pistoletówki znacząco przybliżyła się do triumfu na pierwszej mapie. Oczywiście nie oznaczało to końca emocji, zwłaszcza że w miarę upływu czasu Johannes „tabseN” Wodarz i koledzy coraz bardziej się rozkręcali. Ostatnie słowo należało jednak do Heroic, które zamknęło Inferno wynikiem 16:14.

BIG zamiast ułatwić sobie sprawę wyrównania serii, znów przespało początek pierwszej połowy, dając spore pole manewru przeciwnikom, którzy na swoim koncie mieli aż osiem punktów po dziesięciu potyczkach. Uczestnicy katowickiego Majora w końcu zdali sobie sprawę ze swojej beznadziejnej sytuacji, a sygnał do ataku został wysłany w momencie wygrania rundy eco. Od tamtej pory 20. zespół świata sukcesywnie odrabiał straty, aż po wygraniu przez niego pistoletówki ujrzeliśmy remis. Po chwili seria zwycięstw została jednak przerwa, bo oponenci odpowiedzieli udanym forcem. Sprawy znów nie układały się po myśli graczy BIG, ale po chwili wygraną w sytuacji 1 na 3 zaliczył Ismailcan „XANTARES” Dörtkardeş. I gdy wydawało się, że ta akcja może odwrócić losy tej batalii, doskonale karabinem snajperskim zaczął operować Niels-Christian „NaToSaphiX” Sillassen i to w dużej mierze dzięki niemu Heroic finalnie przypieczętowało triumf w całym meczu.

Emocje związane z ESL Pro League powrócą jutro. Tradycyjnie o godzinie 18:20 rozpocznie się drugi dzień zmagań w grupie B, a zainaugurują go gracze Natus Vincere oraz BIG. Transmisję z tego spotkania będzie można śledzić na kanale ESL Polska na Twitchu. Po więcej informacji na temat zawodów zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Taz

Emocje godne hitu. Cztery punkty dla Arcy, tylko jeden dla VP w ESL MP

Na spotkanie pomiędzy Aristocracy a Virtus.pro czekali wszyscy fani polskiego Counter-Strike'a. I trzeba przyznać, że w ostatnim dzisiejszym pojedynku...