Zmiana warty w fotelu lidera ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2019! Na pierwsze miejsce w tabeli wysunęło się Aristocracy, które dwukrotnie pokonało ERROR 404 by Codewise Gaming. Mimo iż końcowy wynik tego nie sugeruje, to zespół Mikołaja "mouza" Karolewskiego musiał się dziś naprawdę mocno napracować – na obu mapach wygraną zapewnił sobie dopiero w ostatniej rundzie regulaminowego czasu gry.

Aristocracy 16 : 14 ERROR 404 by Codewise

(ESL Mistrzostwa Polski – 5. tydzień)
16 5 Train 10 14
11 4

Początek meczu należał do obrońców tytułu, którzy dzięki szybkiej i bezkompromisowej grze wypracowali sobie cztery oczka przewagi. Arcy zostało jednak w końcu powstrzymane za sprawą skutecznego retake'u na B, po którym ERROR 404 zaczęło regularnie punktować. Kolejne triumfy okupione były sporymi stratami, lecz Patryk "Ortel" Ortel wraz z kolegami i tak mieli powody do zadowolenia. Wspierana przez Codewise Gaming piątka wkrótce wyszła bowiem na prowadzenie, co wprowadziło spore zamieszanie w szeregach Aristocracy. Podopieczni Mariusza "Loorda" Cybulskiego w tej części meczu nie odzyskali już inicjatywy, nie radząc sobie ze świetnie dysponowanymi pod kątem strzeleckim rywalami.

Po przerwie morale w obozie Arcy mogły na chwilę ulec poprawie, bo zespół ten znów wygrał pistoletówkę. Na niewiele to jednak się zdało, gdyż ERROR 404 po zakupieniu lepszego sprzętu ponownie przejęło kontrolę nad przebiegiem spotkania. Skład Konrada "EXUSA" Jeńczenia wyszedł górą nawet ze starcia, w którym posiadał jedną snajperką oraz cztery pistolety, krok po kroku zbliżając się do upragnionego zwycięstwa. Heroiczne wyczyny Karola "rallena" Rodowicza długo nie pomagały jego formacji, która wkrótce przegrywała już 8:14. Dopiero wtedy Arystokracja przełamała swą niemoc, odwracając w konsekwencji losy meczu. 28. zespół rankingu HLTV przypomniał sobie, iż na Trainie czuje się przecież jak ryba w wodzie i nie tracąc już żadnego punktu sięgnął po najmniejszą możliwą wygraną.

ERROR 404 by Codewise 14 : 16 Aristocracy

(ESL Mistrzostwa Polski – 5. tydzień)
14 5 Dust2 10 16
9 6

Dusta2 lepiej otworzyło ERROR 404, które pierwszy raz w tym dwumeczu pokonało rywali w starciu pistoletowym, a następnie powiększyło swój dorobek o jeszcze trzy oczka. W końcu trafne decyzje zaczęli jednak podejmować faworyci tego spotkania, którzy raz za razem wykorzystywali luki w ustawieniu swoich oponentów. Po stronie Arcy nie brakowało wykończenia; członkowie tej drużyny potrafili nawet w osłabieniu przekuwać w zwycięstwa kolejne rundy. Nieco zagubiona piątka Adama "discoStara" Zyśka nie umiała dotrzymać tempa rozpędzonym przeciwnikom i w przerwie traciło do nich już pięć punktów.

Zaraz po zmianie stron Aristocracy zgarnęło jeszcze dwa oczka, lecz ERROR 404 nie miału zamiaru poddać się bez walki. EXUS i spółka zaczęli rozkręcać się w ofensywie i stopniowo niwelowali swoje straty. Przewaga rywali z pierwszej połówki okazała się jednak zbyt duża, choć trzeba zaznaczyć, iż wygrana nie przyszła Arcy łatwo. Ekipa ta męczyła się bowiem niemiłosiernie, regularnie uznając wyższość rywali i tylko sporadycznie zdobywając kolejne rundy. Prowadzony przez Wiktora "TaZa" Wojtasa zespół zwycięstwo zapewnił sobie dopiero w samej końcówce batalii, raz jeszcze kończąc mecz wynikiem 16:14.

To nie koniec dzisiejszych emocji związanych z ESL Mistrzostwami Polski Wiosna 2019, gdyż już za chwilę wystartuje dwumecz z udziałem Izako Boars oraz ERROR 404. Pojedynek ten wraz z polskim komentarzem oglądać będzie można w ESL.TV Polska. Więcej informacji na temat rozgrywek znaleźć można w naszej relacji tekstowej.