fot. Meulemans Benjamin/@benmlns

Virtus.pro z drugim zwycięstwem w ESEA MDL. Snax i spółka lepsi od expert

W ostatnich dniach gracze Virtus.pro radzili sobie coraz lepiej, jednak mimo dobrej dyspozycji nie byli w stanie wygrać wielu spotkań. Dziś to się zmieniło, bo nadwiślański zespół zaliczył drugie zwycięstwo w 31. sezonie ESEA Mountain Dew League. Podopieczni Jakuba „kubena” Gurczyńskiego w swoim czwartym meczu w tym sezonie rozgrywek pokonali expert eSport.

Virtus.pro 16 : 10 expert eSport

(ESEA MDL Season 31 Europe)
16 10 Mirage 5 10
6 5

Pierwsze dwie rundy padły łupem niemiecko-austriackiej drużyny, jednak już w trzeciej odsłonie Virtusi wywalczyli pierwszy punkt po trzech zabójstwach Michała „OKOLICIOUZA” Głowatego. Najnowszy członek polskiej drużyny nie zawiódł także w następnej bitwie, gdzie również został bohaterem i umożliwił swojej drużynie wyrównanie 2:2, a także pozbawił rywali finansów. Od tego momentu Janusz „Snax” Pogorzelski i spółka zdominowali grę, a to pozwoliło im bez większych problemów zakończyć pierwszą połowę pięciopunktową przewagą.

Po zmianie stron Niedźwiedzie do swojego dorobku dopisały pistoletówkę, a także drugą rundę, w której rywal nadwiślańskiej piątki grał eco. Odpowiedź ze strony drużyny Andreasa „Andyyego” Schäfera pojawiła się w trzeciej potyczce, jednak był to tylko chwilowy przebłysk i Virtus.pro nie utraciło inicjatywy i wygrało następne dwa starcia. W momencie, gdy Snax i spółka prowadzili 14:6 do głosu doszli gracze z niemieckiej organizacji, którzy zaliczyli serię trzech zwycięstw. Na posterunku był jednak Michał „snatchie” Rudzki, który w czasie rundy eco jako jedyny posiadał AWP, którą świetnie wykorzystał i zapewnił swojej drużynie piętnasty punkt. Mimo zwycięstwa graczy expert w kolejnej rundzie, Polacy nie doprowadzili do comebacku i dopełnili formalności, zgarniając brakujący punkt.

To nie było jedyne spotkanie z udziałem zawodników Virtus.pro. Już o godzinie 18:00 Niedźwiedzie ponownie stoczą pojedynek w ramach ESEA MDL, a tym razem ich rywalem będzie Team Spirit. Spotkanie to oglądać będzie można wraz z polskim komentarzem za pośrednictwem  kanału ESL.TV Polska CS:GO w serwisie Twitch. Więcej informacji dotyczących 31. sezonu ESEA MDL znaleźć można w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Grayhound kolejnym uczestnikiem finałów ESL Pro League Season 9

Zmagania w ramach dziewiątego sezonu ESL Pro League w regionie Oceanii oficjalnie dobiegły końca. Ostatecznie po upragniony awans sięgnęło Grayhound G...