Choć do startu StarLadder Major Berlin 2019 pozostały jeszcze niecałe trzy miesiące, to sympatycy profesjonalnej sceny CS:GO mogą już powoli wczuwać się w klimat Majora. Dziś startuje bowiem europejski cykl kwalifikacyjny do niemieckiej imprezy, a pierwszą jego fazą są otwarte kwalifikacje do Minora. Swoich sił w ich premierowej turze spróbują także najlepsze polskie formacje.

Dostanie się na turniej główny wymaga przebrnięcia przez szereg następujących po sobie etapów. Pierwszym z nich są otwarte kwalifikacje do Minora, które są podzielone na cztery tury. W każdej z tur do zgarnięcia są dwa miejsca w zamkniętych eliminacjach, w których udział bierze łącznie szesnaście zespołów. Najlepszych osiem uzyskuje promocję na ostatni przystanek przed samym Majorem, czyli regionalnego Minora, który wyłoni dwóch lub też trzech uczestników zawodów za naszą zachodnią granicą.

O jedną z dwóch przepustek do kolejnego, zamkniętego etapu eliminacji w ten weekend powalczy chociażby aktualnie najwyżej notowana ekipa znad Wisły, a więc Aristocracy. Wielu polskich kibiców pokłada duże nadzieje w Wiktorze "TaZie" Wojtasie i jego kompanach, gdyż Ci w ostatnim czasie udowodnili, że potrafią rywalizować z czołowymi drużynami ze Starego Kontynentu jak równy z równym. Wśród rodzimych zespołów na liście zapisanych ekip odnajdziemy również te, dla których otwarte kwalifikacje będą pierwszym poważnym sprawdzianem po niedawnych roszadach kadrowych. Mowa oczywiście o Virtus.pro, x-kom teamie oraz Actina PACT. Mówiąc o topowych lokalnych piątkach nie sposób nie wspomnieć również o AGO Esports, a więc finaliście światowych finałów World Electronic Sports Games 2018.

Kilka miesięcy temu cała rodzima społeczność trzymała kciuki za MIKSTURĘ, która zdobywała serca obserwatorów swoimi heroicznymi bojami w otwartych kwalifikacjach do Minora przed Intel Extreme Masters w Katowicach. Były reprezentant Virtus.pro, a zarazem ówczesny lider tego miksowego składu, Paweł "byali" Bieliński, na nowo powołał swój twór do życia. U boku Bielińskiego wystąpią dzisiaj chociażby Konrad "EXUS" Jeńczeń oraz Tomasz "ToM223" Richter. Z innych miksów warto także zwrócić uwagę na wensze z dwoma byłymi członkami x-komu na pokładzie – Krzysztofem "Goofym" Górskim oraz Grzegorzem "jedqriem" Jędrasem.

Pełną listę uczestników pierwszych otwartych eliminacji do europejskiego Minora oraz ich drabinkę można znaleźć pod tym adresem. Poczynania zarówno polskich, jak i zagranicznych formacji można śledzić za pośrednictwem naszej relacji na żywo.