Actina PACT o krok od awansu na Games Clash Masters 2019! W pierwszym półfinale warszawskich eliminacji rozgrywanych na PGE Narodowym zespół ten pokonał Izako Boars i czeka już na swojego rywala w jutrzejszym meczu o wszystko.

Izako Boars 0 : 2 Actina PACT

(Meet Point – półfinał)
9 5 Inferno 10 16
4 6
14 3 Nuke 12 16
11 4
Mirage

Spotkanie od mocnego uderzenia zaczął PACT, który po wygraniu pistoletówki zgarnął także trzy kolejne oczka. Już ta skromna zaliczka zwiastowała dobre czasy dla podopiecznych Adriana "IMD" Piepera, lecz oni nie zamierzali na niej poprzestawać. Po oddaniu rywalom jednego oczka reprezentanci organizacji Marcina "padre" Kurzawskiego znów zapunktowali cztery razy z rzędu i mimo ożywienia Izako Boars pod koniec tej części meczu cieszyli się z aż pięciu oczek przewagi. Nadzieje na sukces Dzików przywrócił udany początek drugiej połówki, gdy zdobyły one trzy oczka, jednak PACT nie miał zamiaru wypuścić wygranej z rąk. Ekipa Kamila "Sobola" Sobolewskiego dzięki skutecznej defensywie przegrała jeszcze tylko jedno starcie i pewnie wyszła na prowadzenie w całym meczu.

Koncert Dawida "lunAtica" Cieślaka i spółki trwał także na Nuke'u, choć... pierwsza pistoletówka padła łupem IB. Skład Karola "tecka" Kapczyńskiego nie przekuł jej jednak w większe prowadzenie, natychmiast dając się zaskoczyć swoim przeciwnikom. PACT następnie postawił w swojej obronie zaporę nie do przejścia, przed przerwą pozwalając sobie na stratę jeszcze tylko dwóch punktów. Dziki ponownie przebudziły się po zmianie stron i tym razem nie dały się tak łatwo zepchnąć do parteru, nawet gdy Kacper "darko" Ściera wygrał 1vs2. Izako Boars krok po kroku zmniejszało więc różnicę dzielącą je od rywala i wydawało się nawet, iż comeback ten może okazać się skuteczny. Postawiony pod ścianą PACT koniec końców nie zmarnował jednak swej ogromnej przewagi, po emocjonującej końcówce wygrywając 16:14.

W drugim półfinale warszawskich eliminacji do GCM x-kom team już wkrótce podejmie Codewise Unicorns. Sam wielki finał, którego zwycięzca zapewni sobie awans na Games Clash Masters 2019, zaplanowany jest na jutro na 13:00. Polskojęzyczną transmisję z imprezy znaleźć można na oficjalnym kanale Games Clash TV na Twitchu. Szczegółowe informacje na temat odbywającego się na PGE Narodowym Meet Pointu możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej.