Obecnie oczy większości polskich kibiców zwrócone są na otwarte kwalifikacje do StarLadder Berlin Major 2019, gdzie o awans na jedną z najważniejszych imprez tego roku wciąż walczy pięć rodzimych formacji. Mimo to turniej eliminacyjny nie będzie jedynym, w którym będziemy mogli zobaczyć dziś polskich zawodników, bo już w południe rozpoczną się kolejne spotkania w ramach fazy grupowej UCC Summer Smash.

Dziś w akcji zobaczymy dwa polskie zespoły – Virtus.pro oraz Izako Boars. O godzinie 12:55 do gry wejdą Niedźwiedzie, które podejmą finlandzkie SJ Gaming. Dotychczas podopieczni Jakuba "kubena" Gurczyńskiego w ramach UCC Summer Smash pokonali FrenchFrogs oraz Sharks. Porażki natomiast VP zaliczyło w starciach z Teamem Ancient i Nordavind. Rywal Virtusów, choć naturalnie posiada ten sam bilans, to w nadchodzącym spotkaniu wydaje się być na przegranej pozycji, a to za sprawą fatalnej formy – SJ na pięć ostatnich spotkań nie wygrało ani jednego.

Na godzinę 15:55 zaplanowano drugie dzisiejsze spotkanie, którym zobaczymy wcześniej wspomniane Dziki. Zespół prowadzony przez Bartosza "Hypera" Wolnego nie będzie miał łatwego zadania, bo jego przeciwnikiem będzie Nemiga Gaming. Izako Boars wygrało z Winstrike Team oraz forZe, a uległo Team Ancient i SJ Gaming. Jeżeli chodzi o ekipę ze wschodu, to ta ograła Epsilon eSports, oraz Vege Squadron. Potknięcia Vladimir "ROBO" Neskey i spółka zaliczyli przy okazji starć z Chaos Esports Club i Tricked Esports.

Poniżej prezentujemy pełny harmonogram dzisiejszych spotkań:

Niedziela, 26 maja
12:55 Virtus.pro vs SJ Gaming Bo3
15:55 Izako Boars vs Nemiga Gaming Bo3

Oba dzisiejsze spotkania będzie można oglądać wraz z polskim komentarzem. Spotkanie z udziałem Virtus.pro dostępne będzie na kanale KXN Studio 1, natomiast mecz Izako Boars będzie można śledzić na drugim kanale KXN Studio.