STS
AGO
fot. DreamHack/Adela Sznajder

Cztery polskie ekipy wciąż w grze o awans do zamkniętych eliminacji do Minora

Europejski otwarty cykl kwalifikacyjny do Minora przed StarLadder Major Berlin 2019 powoli zbliża się do swojego półmetku. Już dzisiaj poznamy przecież końcowe rozstrzygnięcia drugiej tury eliminacyjnej, a wśród szesnastu ekip walczących o dwie przepustki do kolejnego etapu rozgrywek znajdą się aż cztery polskie formacje.

Nauczeni doświadczeniem z premierowych eliminacji sugerujemy nie popadać jeszcze w nadmierny optymizm, ale trzeba przyznać, iż biało-czerwoni znów mogą zaliczyć pierwszy dzień zmagań do udanych. Co prawda wczoraj ponownie spotkał nas zawód ze strony Aristocracy oraz Virtus.pro, lecz i tak Polska będzie najsilniej reprezentowanym krajem w dzisiejszych rozgrywkach.

Szczególnie spore nadzieje pokładać będziemy mogli w x-kom teamie oraz AGO Esports. Triumfatorzy Meet Pointu prezentują dobrą i stabilną formę, choć już w 1/8 finału czeka ich trudne zadanie. Na drodze Pawła „reatza” Jańczaka i spółki stanie bowiem zawsze groźne Epsilon Esports. Jastrzębie z kolei, czyli najwyżej rozstawiony zespół w tych eliminacjach, podejmą duńskie STEPxHYDR, które wczoraj nie mierzyło się jednak z rywalami tej klasy. Polskiego honoru w środę będą bronić także dwie miksowe ekipy, które współtworzą naprawdę znani gracze. I tak oto Jarosław „pashaBiceps” Jarząbkowski wraz ze swoim youngsters stanie w szranki z Chaos Esports Club, natomiast Wensze Krzyśka „Goofy’ego” Górskiego powalczą ze szwedzką mieszanką występującą pod nazwą Lilmix.

Tak wygląda harmonogram pierwszej dzisiejszej serii gier:

29 maja

1/8 finału

17:00 AGO Esports vs STEPxHYDR BO1
17:00 Team LDLC vs Maknitude BO1
17:00 Team Endpoint vs FrenchFrogs BO1
17:00 Chaos Esports Club vs youngsters BO1
17:00 Wensze vs Lilmix BO1
17:00 x-kom team vs Epsilon Esports BO1
17:00 BuzzKill Esports vs Nexus Academy BO1
17:00 Giants Gaming vs Team GamerLegion BO1

Awans do zamkniętych eliminacji do europejskiego Minora zapewnią sobie tylko dwie najlepsze drużyny – decydujące pojedynki rozegrane zostaną w trybie BO3. Dzisiejsze rozgrywki śledzić będzie można za pomocą naszej relacji LIVE, w której znajdziecie również szczegółowy opis wczorajszych wydarzeń. Zapraszamy!

Tagi: , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

DH Masters: Ninjas in Pyjamas vs FaZe Clan – statystyki graczy

FaZe Clan triumfuje po raz drugi podczas DreamHack Masters Dallas 2019! Tym razem międzynarodowy skład, którego częścią jest m.in. Filip "NEO" Kubski,...