Za nami środowe popołudnie pełne spotkań polskich zespołów. W akcji zobaczyliśmy dwukrotnie graczy x-kom teamu, którzy rywalizowali w ramach 31. sezonu ESEA Mountain Dew League oraz GameAgents League Season 3. Nie zabrakło też zawodników Izako Boars, którzy także stoczyli kolejny już pojedynek w ESEA MDL. Ostatecznie jednak tylko x-kom był w stanie zgarnąć jedno zwycięstwo.

Na pierwszy ogień poszli podopieczni Bartosza "Hypera" Wolnego, którzy zmierzyli się z Teamem Spirit w ramach ESEA MDL. Obie drużyny spotkały się na Nuke'u, gdzie niestety Dziki całkowicie rozczarowały swoich kibiców. Sebastian "NEEX" Trela i spółka byli w stanie ugrać zaledwie pięć rund i to tylko po stronie broniącej. Rosyjsko-ukraińska formacja prezentowała się nad wyraz dobrze i raz za razem zaskakiwała swojego rywala, a to zapewniło jej ósme zwycięstwo w tym sezonie i niemalże pewność udziału w kolejnym etapie rozgrywek.

Szczęścia na Nuke'u nie miał także x-kom, które, podobnie jak Izako Boars, został wyraźnie pokonany. Tym razem jednak polski zespół poniósł klęskę w ramach trzeciej odsłony GameAgents League. W pierwszej połowie drużyna Pawła "innocenta" Mocka nie miała w zasadzie nic do powiedzenia, o czym świadczy fakt wywalczenia zaledwie trzech punktów po stronie teoretycznie łatwiejszej, czyli broniącej. Nieco lepiej było w drugiej części spotkania, gdzie x-kom zaczął punktować, niestety pomimo tego wciąż inicjatywa była po stronie fińskiej ekipy, która szybko dopełniła formalności.

Szansę na rehabilitację x-kom miał dwie godziny później, kiedy to ponownie spotkał się z ekipą Eetu "sAwa" Saha i to po raz drugi na mapie Nuke. Początek spotkania należał do Finów, jednak szybko kontrolę nad rozgrywką przejęli Polacy, którzy ostatecznie pierwszą połowę zakończyli z trzypunktową przewagą. Jeszcze lepiej innocent i spółka radzili sobie w ataku, gdzie zdominowali swojego rywala, stawiając na spokojne ataki. Ostatecznie strategia ta była strzałem w dziesiątkę i pozwoliła nadwiślańskiej formacji na zrewanżowanie się przeciwnikowi.

Tak wygląda komplet dzisiejszych wyników:

5 czerwca

GameAgents League Season 3

16:00 HAVU 16:7 x-kom team Nuke

ESEA Mountain Dew League Season 31

16:00 Team Spirit 16:5 Izako Boars Nuke
18:00 x-kom team 16:8 HAVU Nuke

Kolejne spotkania w ramach ESEA MDL już jutro, a ich harmonogram znaleźć można w naszej relacji tekstowej: