fot. Riot Games

Jankos kontra Selfmade, Woolite kontra Jactroll. Dzień bratobójczych meczów w LEC

W tym roku w League of Legends European Championship mamy aż sześciu Polaków, dlatego pojedynki między nimi będą zdarzać się dosyć często. Dzisiaj będziemy świadkami aż dwóch starć formacji z rodakami w składzie, bowiem Rogue zmierzy się z Teamem Vitality, a G2 Esports podejmie SK Gaming. Najciekawiej prezentuje się pojedynek Marcina „Jankosa” Jankowskiego z Oskarem „Selfmadem” Boderkiem w dżungli, ponieważ obydwaj uważani są za topowych polskich dżunglerów.

Misfits Gaming vs EXCEL
18:00

Dzień zaczniemy jednak od pojedynku drużyn, które po pierwszej kolejce zdecydowały się na zmiany w swoich składach. Nubar „Maxlore” Sarafian został przesunięty na ławkę rezerwowych, a zamiast niego w lesie zagra Thomas „Kirei” Yuen, czyli dotychczasowy dżungler akademii. Być może wprowadzi on świeżość do składu, który nie poradził sobie w wiosennym splicie i tym razem Króliki wejdą do play-offów. Ich pierwszym rywalem będzie EXCEL z nowym midlanerem. Son „Mickey” Young-min to bardzo utalentowany zawodnik z Korei, który w przeszłości grał w takich ekipach jak Afreeca Freecs czy Team Liquid. Czy nowy środkowy zadecyduje o sukcesie drużyny? Pierwszy sprawdzian już jutro.

Rogue vs Team Vitality
19:00

W tym spotkaniu zobaczymy aż czterech Polaków, a trzech z nich będzie mierzyło się na dolnej alejce. Paweł „Woolite” Pruski oraz Oskar „Vander” Bogdan staną naprzeciwko Amadeu „Attili” Carvalho oraz Jakuba „Jactrolla” Skurzyńskiego, natomiast z dżungli pojedynek ten będzie kontrolował Kacper „Inspired” Słoma. Warto wspomnieć o tym, że obecny skład Rogue uzyskał punkcik już w pierwszej kolejce, co w porównaniu do wiosny jest znacznie lepszym wynikiem. Team Vitality za to po obozie treningowym spędzonym w ośrodku Royal Never Give Up wcale nie prezentuje się wyśmienicie. Tydzień temu Pszczoły poniosły dwie porażki i teraz zmuszone są gonić czołówkę.

Fnatic vs Origen Origen
21:00

Mecz dnia również prezentuje się wyśmienicie. Fnatic nie popełniło błędu z wiosennego splitu i rozpoczęło rozgrywki z wysokiego C. Tydzień temu fenomenalnie prezentował się Mads „Broxah” Brock-Pedersen, który po wprowadzeniu do głównej drużyny zmiennika wydaje się być jeszcze lepszy. Origen za to już w pierwszym tygodniu musiało zmierzyć się z G2 Esports. Erlend „Nukeduck” Vatevik Holm i spółka postawili mistrzom Europy solidny opór, jednakże ostatecznie musieli ulec swoim rywalom. Z Teamem Vitality Origen poradziło sobie bez większych problemów, dlatego drużyna ta traci tylko jedno oczko do Fnatic czy G2.

Splyce vs FC Schalke 04
22:00

Trudno powiedzieć cokolwiek o tym pojedynku, bo jest on typowym starciem drużyn ze środka tabeli. Zarówno Splyce, jak i FC Schalke 04 są drużynami, które w przyszłości będą chciały walczyć o miejsce w play-offach. Węże w pierwszym tygodniu poniosły drastyczną porażkę z G2 Esports, natomiast dzień później poradziły sobie z bardzo słabym Teamem Vitality. Drużyna ta jednak na pewno nie jest w tym momencie w najlepszej formie, ale jej rywal wcale nie jest z najwyższej półki. Nie wydaje się, aby Kim „Trick” Gang-yun wniósł nową jakość do Schalke. W starciu z Selfmadem Koreańczyk nie poradził sobie najlepiej i to Polak dyktował warunki w lesie. Zobaczymy jak mistrz Europy poradzi sobie z Andreiem „Xerxe” Dragomirem, który również uznawany jest za europejską topkę.

G2 Esports vs SK Gaming
22:00

Można stwierdzić, że o 22:00 na berlińską scenę wyjdą dwaj najlepsi europejscy leśnicy. Marcin „Jankos” Jankowski oraz Oskar „Selfmade” Boderek to zawodnicy o całkiem odmiennych stylach gry, jednakże prezentujący bardzo wysoki poziom. Największą zaletą Króla Pierwszej Krwi jest umiejętność przewidywania ruchów przeciwnego leśnika. Właśnie dzięki temu wygrał on wiele pojedynków z najlepszymi dżunglerami świata. Selfmade pełni w swojej drużynie odmienną rolę, bowiem to on jest zdecydowanie najważniejszym i najlepszym zawodnikiem swojej formacji. To od niego będą więc zależały losy tego meczu, bowiem na każdej linii to gracze G2 Esports wydają się być mocniejsi.

Wszystkie szczegółowe informacje na temat League of Legends European Championship 2019 Summer znajdziecie w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Cztery ekipy pewne gry na amerykańskim Minorze, w tym m.in. FURIA i NRG

Minionej nocy cztery formacje z Ameryki Północnej dołączyły do grona uczestników amerykańskiego Minora. Nie ma wśród nich jednak Cloud9 – i już nie bę...