Dobrze, że już weekend! I nie chodzi tylko o fakt, że wiele osób będzie mogło z radością uniknąć słonecznej spiekoty z uwagi na brak konieczności wyjścia do pracy. W weekend bowiem czekają nas ogromne emocje związane z polskimi drużynami, które tym razem opuszczą bezpieczne zakamarki internetu i wyruszą w świat.

Już o godzinie 15:00 na serwerze zamelduje się Aristocracy, które meczem z Tricked Esport rozpocznie swoją przygodę z DreamHack Open Summer 2019. Wiktor "TaZ" Wojtas i spółka wczoraj zyskali wsparcie nowego inwestora, dzięki czemu nie muszą już martwić się poszukiwaniami organizacji – teraz pozostało skupić się na strzelaniu headów. A okazja ku temu nadarzy się niebanalna, bo pierwszy rywal Polaków nie prezentuje ostatnio zbyt wysokiej formy i bez wątpienia to nie on będzie faworytem sobotniego pojedynku.

Faworytem swojego spotkania nie będzie także Virtus.pro, które niemal w analogicznym czasie postara się podbić Moche XL Esports. Podopieczni Jakuba "kubena" Gurczyńskiego będą mieć jednak o wiele trudniejsze zadanie niż ich rodacy z Arcy, gdyż nie mogą sobie pozwolić na najmniejszą nawet wpadkę – ta oznaczać będzie błyskawiczną eliminację z Portugalskiego turnieju. A trzeba pamiętać, że pierwszą przeszkodą na drodze Virtusów będzie BIG, które kilka dni temu pozbawiło wicemistrzów kraju marzeń o występie na europejskim Minorze.

Tak jednak rozmawiamy sobie o lanach, a przecież i starć online nie zabraknie! Dwa mecze w ESEA Mountain Dew League rozegra bowiem Izako Boars, które nadal ma nadzieje na uniknięcie baraży na drugim poziomie rozgrywkowym. Na ten moment popularne Dziki znajdują się na 16. miejscu, ale ewentualne wygrane ze Sprout i x-kom teamem mogłyby wywindować je do czołowej trzynastki. Czy to się uda? Szanse nie są zbyt duże – trzeba wszak pamiętać, że ledwie wczoraj pierwszy z oponentów IB rozgromił Team Vitality aż 16:3.

Sobotni harmonogram prezentuje się następująco:

15 czerwca
15:00 Tricked Esport vs Aristocracy BO1 transmisja
15:30 BIG vs Virtus.pro BO3 transmisja
16:00 Izako Boars vs Sprout BO1  
17:00 Izako Boars vs x-kom team BO1