fot. DreamHack/Adela Sznajder

Kolejny ważny sprawdzian NEO. Ruszają finały ESL Pro League Season 9

Szesnaście czołowych drużyn z całego świata już dziś w samo południe rozpocznie walkę o mistrzostwo 9. sezonu ESL Pro League. Przed nami sześć dni zmagań w Counter-Strike: Global Offensive o wielkie pieniądze, prestiż i trofeum, które każda ekipa pragnie mieć w swojej gablocie.

Najpierw zobaczymy mecze zespołów z grupy A, gdzie w pierwszej rundzie będziemy mieli do czynienia z trzema starciami Dawida z Goliatem i jednym zapowiadającym się na nieco bardziej wyrównane. Wyjątkiem w tym zestawieniu jest oczywiście Fnatic kontra NRG Esports – w przypadku tego pojedynku dość trudno jest bowiem wskazać wyraźnego faworyta. Tego samego nie możemy niestety powiedzieć o pozostałych inauguracyjnych potyczkach tego zbioru.

A co nas czeka w grupie B? Polscy fani z pewnością niecierpliwie wyczekują pojedynku FaZe Clanu z TYLOO, w którym wystąpi nasz rodak, Filip „NEO” Kubski. Były zawodnik Virtus.pro wciąz walczy o stały angaż w międzynarodowej formacji, a ewentualny dobry występ w Montpellier może mu pomóc w przekonaniu do siebie zarówno włodarzy, jak i kompanów. W tym przypadku ciekawie zapowiada się również starcie mousesports z MIBR-em, choć warto mieć na uwadze, iż brazylijska formacja nie jest ostatnio w najlepszej formie.

18 czerwca

Ćwierćfinał drabinki wygranych grupy A

12:00 G2 Esports vs Grayhound Gaming BO1
12:00 Fnatic vs NRG Esports BO1
13:10 Astralis vs Cloud9 BO1
13:10 Heroic vs DETONA Gaming BO1

Ćwierćfinał drabinki wygranych grupy B

14:20 FaZe Clan vs TYLOO BO1
14:20 North vs Team Liquid BO1
15:30 HellRaisers vs Luminosity Gaming BO1
15:30 mousesports vs MIBR BO1

Półfinał drabinki wygranych grupy A

16:40 TBD vs TBD
BO3

Pierwsza runda drabinki przegranych grupy A

16:40 TBD vs TBD
BO3

Półfinał drabinki wygranych grupy A

20:10 TBD vs TBD
BO3

Pierwsza runda drabinki przegranych grupy A

20:10 TBD vs TBD
BO3

Transmisja z finałów ESL Pro League Season 9 dostępna będzie w ESL.TV Polska. Po szczegółowe informacje na temat rozgrywek zapraszamy z kolei do naszej relacji tekstowej, gdzie znajdziecie aktualne wyniki, składy drużyn czy harmonogram.

Tagi: , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

ESL One Cologne jednak z Liquid! Ekipa nitr0 wygrywa GG.BET Invitational

Grono uczestników ESL One Cologne 2019 skompletowane! Ostatnie wolne miejsce przypadło w udziale liderowi rankingi HLTV – Teamowi Liquid – który z wła...