O zmianach w Ninjas in Pyjamas mówiło się już od jakiegoś czasu i dziś stały się one rzeczywistością. Do szwedzkiej drużyny dołączył Nicolas "Plopski" Gonzalez Zamora, który zajął miejsce przesuniętego na ławkę rezerwowych Dennisa "dennisa" Edmana. Dodatkowo organizacja ogłosiła także, iż rozpoczęła poszukiwania następcy Christophera "GeT_RiGhTa" Alesunda, który na razie pozostaje jednak członkiem wyjściowego składu.

dennis szeregi Ninjas in Pyjamas zasilił w lutym ubiegłego roku, lecz po zakończeniu Intel Extreme Masters Katowice 2019 zdecydował się na krótką przerwę od profesjonalnego grania. Po powrocie do aktywnej piątki ekipa 28-latka zawiodła w ESL Pro League Season 9 i choć następnie osiągnęła kilka nieco lepszych rezultatów, to powstałych problemów nie udało się przezwyciężyć. Ostatnim występem Edmana były finały lanowe Esports Championship Series Season 7, na których szwedzki skład zajął ostatnią lokatę. Sam dennis dzisiejsze wieści skomentował w sposób następujący: – Powodem zmiany jest to, że nie znaleźliśmy wspólnego języka i po prostu trudno jest grać bez prowadzącego. Gdy nie ma lidera, powstaje zbyt wiele znaków zapytania, które skutkują zbyt dużą liczbą sprzeczek mających wpływ na samą grę. Wierzę, że to najlepsze wyjście dla obu stron, mogę znaleźć nowy dom, do którego będę lepiej pasował i w którym, miejmy nadzieję, będę grał z prawdziwym IGL-em.

17-letni Plopski jeszcze w ubiegły weekend rywalizował w barwach Teamu Ancient podczas DreamHack Open Summer 2019, w którym jego skład dotarł aż do wielkiego finału, po drodze ogrywając między innymi polskie Aristocracy. Młody strzelec od dawna wymieniany był wśród największych talentów swojej rodzimej sceny, a jego transfer do mocniejszej drużyny pozostawał tylko kwestią czasu. Tylko nieliczni przepowiadali mu jednak tak szybki awans sportowy. Gonzalez Zamora nie będzie mógł co prawda wystąpić w barwach NiP-u podczas zbliżającego się wielkimi krokami StarLadder Major Berlin 2019 – wszystko za sprawą obowiązujących zasad, które uniemożliwiają mu zmianę drużyny po awansie na europejskiego Minora.

Podczas zmagań w ramach niemieckich rozgrywek NiP korzystać będzie więc z usług zmiennika – to bardzo istotna informacja, ponieważ z oficjalnego oświadczenia wynika, iż po Majorze myszkę na kołek odwiesi GeT_RiGhT, który pozostać ma jednak częścią organizacji, pełniąc w niej po prostu inną rolę. 29-latek to bez wątpienia jeden z tych graczy, których można określić mianem legendy dzięki fantastycznej postawie zarówno w serwerze jak i poza nim. Alesund w trakcie swojej długiej kariery triumfował w jednym Majorze CS:GO, ma on na swoim koncie także liczne tytuły mistrzowskie jeszcze z CS-a 1.6. W ostatnich miesiącach dyspozycja GeT_RiGhTa pozostawiała jednak wiele do życzenia, co w połączeniu z jego poważnymi problemami zdrowotnymi mogło zwiastować zmiany.

Odświeżony NiP swój debiut lanowy zanotuje na początku lipca, gdy wystartuje ESL One Cologne 2019. W katedrze Counter-Strike'a pojawi się cała ścisła światowa czołówka, która zmierzy się w boju o nagrody z puli o wysokości 300 tysięcy dolarów.

Tak w chwili obecnej wygląda skład Ninjas in Pyjamas:

  • Patrik "f0rest" Lindberg
  • Fredrik "REZ" Sterner
  • Jonas "Lekr0" Olofsson
  • Christopher "GeT_RiGhT" Alesund
  • Nicolas "Plopski" Gonzalez Zamora
  • Faruk "pita" Pita – trener
  • Dennis "dennis" Edman – ławka rezerwowych