Przed Natus Vincere pierwszy od czasu niedawnej zmiany kadrowej lan – ESL One Cologne 2019. To właśnie na niemieckiej ziemi swój debiut w nowych barwach zanotuje Kirill "Boombl4" Mikhailov, który miesiąc temu został wykupiony z Winstrike Teamu.

Postawa młodego Rosjanina i jego wkład w grę drużyny budzą ogromne zainteresowanie. Wszak szeregi Na`Vi od pewnego czasu opanoopan niemoc i to właśnie osoba Mikhailova miałaby być na niego remedium. Atmosferę podgrzewa także lider ekipy, Danylo "Zeus" Teslenko, który w opublikowanym przez siebie vlogu chwalił nowego kolegę, zauważając, że wnosi on do składu coś, czego od dawna w nim brakowało.

Boombl4 jest wielki nie tylko w prawdziwym życiu, ale również w grze – stwierdził Zeus. – Posiada w sobie ogrom energii. Jeżeli wyślesz go w jakieś miejsce na mapie, na pewno coś tam się będzie dziać. Sam tworzy sytuacje i stara się być ciągle w ruchu. Sądzę, że właśnie tego brakowało Na`Vi. Nie oznacza to jednak, że teraz będziemy wygrywać wszystkie mecze. Chodzi po prostu o to, że mamy teraz gracza zdolnego kreować sytuacje, dzięki którym wygrywamy później rundy – dodał.

Wygląda zresztą na to, że majowa roszada miała wpływ na wszystkich graczy. Jak przyznał Teslenko, dotychczas wszyscy byli skupieni na swojej własnej grze, co przekładało się na to, że nikt nie chciał się poświęcać i np. spróbować wychylić, by zdobyć otwierającą eliminację. Zmieniło się to dopiero niedawno.

CS jest obecnie bardzo podzielony z uwagi na pełnione funkcje. Gracz otwierający rundy jest bardzo ważny, a u nas kogoś takiego nie było, bo nasz zespół jest, i nie będę tego krył, zbytnio skupiony na statystykach. Przez te dwa lata sam uważałem, że statystyki są ważne. Że jeżeli wychylisz pierwszy, to jest większa szansa, że zginiesz, więc lepiej wyjść jako drugi lub trzeci. Musisz wiedzieć jak otwierać rundy i jak odpowiadać na fragi. Teraz to się jednak zmieniło. Żaden z nas nie waha się już wyjść pierwszy – zakończył Zeus.

W całości vloga opublikowanego przez ukraińskiego prowadzącego obejrzeć można pod tym adresem.