fot. ESL/Adam Łakomy

Illuminar przejmuje były skład x-kom teamu!

Illuminar Gaming powraca na scenę CS:GO! I to powraca z przytupem, gdyż od teraz barw organizacji Michała Durczoka bronić będą zawodnicy związani dotychczas z x-kom teamem, którzy kilka dni temu stracili swoje posady z uwagi na fuzję dotychczasowego pracodawcy z AGO Esports.

Paweł „innocent” Mocek i spółka jeszcze kilka tygodni temu walczyli na finałach ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2019, zajmując ostatecznie miejsce w czołowej czwórce. To jednak nie uchroniło graczy przed efektami połączenia x-komu z AGO – w związku z tym, że nie wyrazili oni zgody na udział w testach do nowego zespołu, współpraca z nimi została definitywnie zakończona. Niemniej praktycznie od razu cały skład wyraził chęć dalszej wspólnej gry, ogłaszając jednocześnie rozpoczęcie poszukiwań organizacji. Te udało się zresztą sfinalizować bardzo szybko, gdyż cały proces trwał w sumie krócej niż tydzień.

Illuminar wita w swoich szeregach pięciu zmotywowanych kozaków gotowych pójść za sobą w ogień – stwierdził Fryderyk „Veggie” Kozioł, Head of Esport Illuminar. – Esport to dynamiczna branża i trzeba umieć podejmować błyskawiczne decyzje. Ta, o współpracy z chłopakami, była odpowiedzią na szansę stworzenia czegoś nowego, ale wpisującego się w DNA organizacji. Liczymy, że razem z piątką graczy przepełnionych ambicją, chęcią walki i odwagą, uda nam się stworzyć wyjątkowy projekt. W najbliższym czasie będziemy pracować nad zaaklimatyzowaniem chłopaków w naszej organizacji, bo traktujemy ten projekt długoterminowo i mamy nadzieje, że zostaną z nami na bardzo długo. Ja sam nie mogę doczekać się wspólnego oglądania meczów CS:GO i mam nadzieje, że podobnie będzie z fanami Illuminar – zapewnił.

Przypomnijmy, że dla Illuminar, które znane jest główne ze swoich sukcesów w rozrywkach League of Legends, nie będzie to pierwsza próba zawojowania podwórka Counter-Strike: Global Offensive. Popularne iHG było obecne na scenie między lutym a wrześniem 2018 roku, nie odniosło jednak większych sukcesów. Z drugiej strony to właśnie z tamtego zespołu wywodzą się Patryk „Sidney” Korab i Kamil „Sobol” Sobolewski, których dziś oglądać możemy w barwach Actina PACT.

Kiedyś Tabasko powiedział, że Illuminar jest jak rodzina. Tak właśnie postrzegamy esport i organizację – przyznał Durczok. – Dziś nasza rodzina powiększa się o pięciu zmotywowanych chłopaków, którzy wspólnie chcą walczyć o swoją pasję. Bez tej pasji nie byłoby esportu. Projekt CS-a w iHG to projekt długoterminowy, który ma zapewnić stabilność i możliwość rywalizacji z najlepszymi. Przed nami wiele wspólnej pracy, ale wierzę, że warto walczyć o to, w co się wierzy i że ta piątka kozaków już niedługo pokaże, na co ją stać! Przywitajcie wraz ze mną nowe twarze w iHG – dodał.

W tej sytuacji skład Illuminar Gaming prezentuje się następująco:

  • Daniel „STOMP” Płomiński
  • Oskar „oskarish” Stenborowski
  • Michał „mono” Gabszewicz
  • Paweł „innocent” Mocek
  • Paweł „reatz” Jańczak

Tym samym byli gracze x-kom team zapewnili sobie miejsce na nadchodzących finałach Games Clash Masters w Gdyni. Przypomnijmy, że wywalczyli oni sobie je jeszcze w poprzednich barwach podczas Meet Point na PGE Narodowym, ale po ich odejściu slot pozostał w rękach x-kom AGO. Jednocześnie jednak organizatorzy zawodów zapewnili, że gdy tylko Daniel „STOMP” Płomiński i spółka znajdą nowego pracodawcę, to otrzymają bezpośrednie zaproszenie. Tak też się stało, go samo GCM potwierdziło za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Jaka przyszłość czeka Teamfight Tactics? Odpowiadają twórcy gry

Najnowsza produkcja Riot Games, Teamfight Tactics nie zwalnia tempa i wciąż zaskakuje swoją popularnością. To z kolei przekłada się na to, że twórcy n...