fot. ESL/Adam Łakomy

Szansa na rewanż za ESL MP. Virtus.pro zagra z Aristocracy w finale PLE

Na początku czerwca Virtus.pro musiało przełknąć gorzką pigułkę w postaci porażki z Aristocracy w finale ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2019. Dziś jednak podopieczni Jakuba „kubena” Gurczyńskiego będą mogli odegrać się na swoich rywalach – obie te ekipy zmierzą się bowiem ze sobą w decydującym meczu Polskiej Ligi Esportowej.

Jako pierwsze przepustkę do finału wywalczyło sobie Arcy, które potrzebowało zaledwie dwóch map, by pokonać grające w eksperymentalnym składzie AVEZ Esport. Powstała na początku tego roku ekipa do Warszawy przybywał wszak z aż dwoma zawodnikami z zagranicy, ale nie przeszkodziło jej to w napędzeniu stracha wyżej notowanemu oponentowi. Miało to miejsce na Mirage’u, gdzie Wiktor „TaZ” Wojtas i spółka prowadzili już 14:1 i byli pewni gładkiej wygranej, ale po przejściu do ataku zaczęli tracić kolejne rundy i ostatecznie zatriumfowali dopiero w stosunku 16:11. Co ciekawe, AVEZ miało chrapkę na podobny comeback na Duście2, ale tam nie dało już rady przebić bariery 10 zdobytych punktów.

Nieco namęczyć się musiało także Virtus.pro, które podczas PLE po raz pierwszy zaprezentowało się z testowanym przez siebie Tomaszem „phr-em” Wójcikiem. Popularne Niedźwiedzie już wczoraj pokazały, że mają pewne problemy z formą, czego efektem była mapa oddana ex-Wiśle Płock. Widzieliśmy to również podczas potyczki z x-kom AGO zarówno na Nuke’u, jak i na Inferno. W obu wypadkach VP zaczynało nieźle, ale potem pozwalało sobie na zbyt dużą niefrasobliwość, której efektem było wiele niepotrzebnie straconych oczek i wyniki bliższe niż było to konieczne. Niemniej koniec końców i w tym wypadku końcowy rezultat to 2:0 na korzyść faworytów.

Półfinałowe wyniki prezentują się następująco:

7 lipca
12:00 AVEZ Esport 0:2 Aristocracy
Mirage 11:16
Dust2 9:16
15:00 Virtus.pro 2:0 x-kom AGO
Nuke 16:12
Inferno 16:11

Przed nami już tylko wielki finał, który rozpocznie się o godzinie 19:00, a który obejrzeć będzie można na prywatnym kanale Piotra „izaka” Skowyrskiego na Twitchu. Przypomnijmy, że finały piątego sezonu Polskiej Ligi Esportowej zagwarantują swoim uczestnikom łączną pulę nagród w wysokości 100 tysięcy złotych.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
PowerOfEvil, CLG, LCS 2019 Summer

CLG i TSM w walce o pierwsze miejsce w LCS

Kolejna niedziela i kolejny wieczór z League Championship Series przed nami. Już dzisiaj dobiegnie końca piąty tydzień letniego splitu. Dzisiaj równie...