Team Vitality
fot. ESL/Adela Sznajder

ZywOo zgarnia tytuł MVP ESL One Cologne 2019

Za nami wielki finał ESL One Cologne 2019. Co oczywiste, emocje jeszcze nie opadły, ale mimo ich napływu nie można pominąć jednego faktu – Mathieu „ZywOo” Herbaut został nagrodzony przez serwis HLTV tytułem MVP całej imprezy. To dopiero trzeci raz w historii, gdy tego typu wyróżnienie zgarnia członek ekipy, która przegrała decydujący mecz. Co ciekawe, w przeszłości w takiej samej sytuacji dwukrotnie znalazł się… Oleksandr „s1mple” Kostyliev.

Tak czy inaczej, trudno się z tym wyborem kłócić, bo Herbaut momentami był swego rodzaju one man army. Nastoletni Francuz robił na serwerze rzeczy, które niektórym nie przyszłyby nawet do głowy i w pojedynkę zapewnił swojej drużynie wiele ważnych punktów. To także on przyczynił się do tego, że w finale kolońskiego turnieju oglądaliśmy aż cztery mapy, bo wielokrotnie ratował skórę swoim kolegom, którzy nie zawsze nadążali za jego zagrywkami. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że ZywOo ma dopiero 18-lat i nie minął nawet rok, odkąd zaczął swoją przygodę z najważniejszymi turniejami na scenie. Strach więc pomyśleć co będzie, gdy młody zawodnik znad Sekwany nabierze doświadczenia i ogłady, skoro już teraz przewyższa on umiejętnościami wielu znacznie starszych graczy.

Co ciekawe, dla ZywOo nie jest to pierwsza nagroda tego rodzaju. W tym roku otrzymał on już bowiem statuetkę MVP za swoje występy podczas cs_summit 4 oraz finałów 7. sezonu Esports Championship Series.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

ESL One: Team Vitality vs Team Liquid – statystyki wielkiego finału

Ubiegły rok należał do Astralis, ale wiele wskazuje, że ten trwający należeć będzie do Teamu Liquid. Formacja z Ameryki Północnej wygrała czwarty wiel...