fot. ESL/Damian Gątkiewicz

Lazarus wyjaśnia okoliczności wycofania się z Minora

Pomimo wywalczenia przepustki na Minora przed StarLadder Major Berlin 2019, gracze Lazarus Esports nie polecą do Europy, gdyż drużyna nie była w stanie skompletować pięcioosobowego składu na niemiecką imprezę. Północnoamerykańska organizacja wystosowała oficjalne oświadczenie w sprawie, w którym tłumaczy przyczyny wycofania się z zawodów.

W drużynie, która w połowie czerwca zakwalifikowała się na Minora znajdowali się Tyson „TenZ” Ngo oraz Pujan „FNS” Mehta, zastępujący Braxtona „swaga” Pierce’a oraz Jaccoba „yaya” Whiteakera. Pierwszy z nich otrzymał w międzyczasie kilka ofert, jednak głównym celem TenZa było dołączenie do Cloud9 i w istocie tak się stało. Lazarus miało nadzieję, że nowy pracodawca Ngo pozwoli mu uczestniczyć w berlińskim turnieju, jednak organizacja Jacka Etienne’a uznała, że lepiej jeżeli nastolatek będzie trenował ze swoimi nowymi kolegami. W tej sytuacji ekipa zamierzała skorzystać z usług swojego szkoleniowca, Daniela „fRoDa” Montanera, który miałby stać się piątym ogniwem składu.

Problem w tym, że granie z trenerem nie przypadło do gustu FNS-owi i były zawodnik eUnited postanowił zrezygnować z występu na Minorze. Lazarus zostało zatem z trzema graczami oraz opiekunem formacji, wobec czego złożyło zapytanie do StarLaddera, czy może uzupełnić piątkę innym strzelcem. Organizatorzy nie zgodzili się na takie rozwiązanie, przez co zespół był zmuszony do zrezygnowania z wyjazdu do stolicy Niemiec, a slot ostatecznie, po wycofaniu się z walki Teamu Envy, przypadł w udziale Luminosity Gaming. Co warte podkreślenia, StarLadder zakwalifikował przypadek TenZa oraz FNS-a jako sytuację nadzwyczajną, jednak mimo to nie pozwolił zespołowi na dopisanie nowego zawodnika.

Lazarus wierzy w to, że w przyszłości uczestnicy tak ważnych imprez będą mieli większe pole do działania w podobnych sytuacjach. Drużyna wyraziła żal, gdyż była gotowa zrobić wszystko, by wziąć udział w Minorze, jednak osoby odpowiedzialne za organizację turnieju odebrały jej taką możliwość.

Tagi: , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Windigo znów w komplecie. Calyx i hAdji nowymi nabytkami

Tylko kilku dni potrzebowało Windigo Gaming, by znów skompletować skład swojej dywizji CS:GO. Zgodnie z zapowiedzią do bułgarskiej drużyny dołączyli d...