fot. ESL/Adela Sznajder

ableJ nie wystąpi na ESEA Global Challenge

Problemy wizowe to największa zmora profesjonalnych graczy CS:GO. Tym razem uniemożliwią one występ Rinaldo „ableJ” Mody Júniora na zbliżającym się wielkimi krokami ESEA Global Challenge Season 31.

Informację na temat potencjalnej absencji 20-latka na amerykańskiej imprezie jako pierwszy przekazał Jarek „DeKay” Lewis, a wkrótce została ona potwierdzona także przez brazylijską organizację. Z pewnością brak Mody Júniora będzie dużym osłabieniem dla FURII Esports, która w ostatnich tygodniach znajdowała się na ustach całej społeczności. Zawodnicy z Kraju Kawy po raz pierwszy w historii wskoczyli do czołowej dziesiątki światowego rankingu i odebrali MIBR-owi tytuł najlepszej drużyny w ojczyźnie. Niedługo po zakończeniu turnieju za oceanem reprezentanci FURII udadzą się do Berlina, gdzie powalczą o miejsce na StarLadder Major Berlin 2019.

Wicemistrzowie 7. sezonu Esports Championship Series w tej sytuacji będą musieli awaryjnie skorzystać z usług swojego szkoleniowca Nicholasa „guerriego” Nogueiry, co naturalnie zmniejsza ich szanse na pozytywny rezultat w Dallas. Żal może być tym większy, że przed startem ESEA Global Challenge Brazylijczycy rozegrają spotkanie z Teamem Singularity, którego stawką będzie awans do kolejnego sezonu ESL Pro League.

Skład FURII Esports na ESEA Global Challenge Season 31 wygląda następująco:

  • Yuri „yuurih” Santos
  • Andrei „arT” Piovezan
  • Vinicius „VINI” Figueiredo
  • Kaike „KSCERATO” Cerato
  • Nicholas „guerri” Nogueira

Oprócz Latynosów podczas rozgrywek z usług swojego trenera skorzystać będzie musiało także ATK. Południowoafrykański zespół na przełomie maja i czerwca opuścił bowiem Aran „Sonic” Groesbeek, który przeniósł się do Teamu Envy. Miejsce 20-latka w ekipie dotąd zajmował Tyson „TenZ” Ngo, lecz i on znalazł niedawno nowego pracodawcę, współtworząc odświeżony skład Cloud9. W tej sytuacji ATK nie miało żadnego wyboru i podczas amerykańskiego turnieju powstały wakat wypełni Tiaan „T.c” Coertzen, dla którego będzie to pierwszy występ w roli gracza od ponad trzech lat.

Skład ATK na ESEA Global Challenge Season 31 wygląda następująco:

  • Dominic „Domsterr” Sampaio
  • Robby „blackpoisoN” da Loca
  • Tiaan „T.c” Coertzen
  • Rhys „Fadey” Armstrong
  • Johnny „JT” Theodosiou

ESEA Global Challenge Season 31 odbędzie się 13 i 14 lipca w Dallas. Łączna pula nagród zawodów wyniesie 75 tysięcy dolarów, z czego dla triumfatorów wielkiego finału przewidziano 25 tysięcy.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Kolejne wzmocnienie piratesports. Sidewipe głównym trenerem zespołu

Nie tak dawno temu piratesports zdecydowało się na zmianę w wyjściowej piątce. Pozyskanie i wprowadzenie Sebastiana "niQ" Robaka nie będzie jednak jed...