fot. ESL/Adam Łakomy

Aristocracy żegna się z Good Game League, Virtus.pro gra dalej

Aristocracy i Virtus.pro nie zaliczyły udanego wejścia w finały Good Game League 2019. Obie nadwiślańskie formacje musiały uznać wyższość rywali w otwierających spotkaniach, wobec czego nie mogły pozwolić sobie na kolejny błąd. Ten jednak przydarzył się Arcy, które tym samym pożegnało się z poznańską imprezą.

Aristocracy 1 : 2 HellRaisers

(Good Game League 2019 – mecz przegranych grupy A)
14 8 Overpass 7 16
6 9
16 11 Mirage 4 11
5 7
10 5 Dust2 10 16
5 6

Seria rozpoczęła się na wybranym przez międzynarodową piątkę Overpassie. Po pierwszej połowie na tablicy wyników widniał rezultat 8:7, który nie odbierał żadnej z drużyn szans na końcowe zwycięstwo. W ataku Polacy nie byli już tak skuteczni jak przed przerwą, wobec czego rywale dość szybko zdobyli punkt meczowy. Aristocracy było naprawdę blisko powrotu z wyniku 10:15, jednak na samym finiszu comeback naszych rodaków przerwali podopieczni Sergeya „lmbt” Bezhanova. Po upływie kilku minut znaleźliśmy się na Mirage’u, na którym od samego początku widoczna była dominacja wicemistrzów Polskiej Ligi Esportowej Wiosna 2019. Jedenaście punktów po stronie broniącej zapewniało Arcy względny komfort. Ekipa Wiktora „TaZa” Wojtasa nie zmarnowała wypracowanej przewagi i domknęła mapę na swoją korzyść. O wszystkim musiał zadecydować Dust2. Ofensywa najwyżej notowanego polskiego zespołu po raz kolejny szwankowała i w efekcie udało mu się zapisać tylko pięć oczek. Aristocracy próbowało odrobić straty, jednak Tomáš „oskar” Šťastný i spółka nie zamierzali odpuszczać i koniec końców to oni triumfowali na decydującej mapie, eliminując tym samym Arcy z dalszej walki o mistrzostwo.

Winstrike Team 1 : 2 Virtus.pro

(Good Game League 2019 – mecz przegranych grupy B)
16 7 Nuke 8 11
9 3
13 6 Overpass 9 16
7 7
3 3 Train 12 16
0 4

Na Nuke’u Niedźwiedzie mogły mieć nieco lepsze humory po pierwszej fazie pojedynku, jednak gdy przeszły do ataku niespodziewanie przestały punktować. Nieporadność Virtusów była wodą na młyn dla Winstrike Teamu, który konsekwentnie przybliżał się do zdobycia szesnastej rundy i dokonał tego bez większego oporu ze strony oponentów. Wschodnioeuropejska formacja zainicjowała Overpassa pięcioma skutecznymi ciosami z rzędu, jednak od tamtej pory pełniła jedynie rolę statysty. Dowodzeni przez Janusza „Snaxa” Pogorzelskiego gracze koncertowo powrócili do gry, zgarniając siedem kolejnych punktów. Polacy kontynuowali dobrą postawę, zwiększając dystans nawet do siedmiu oczek. Gdy VP prowadziło już 13:6 wydawało się, że trzecia mapa jest wyłącznie kwestią czasu. Nic bardziej mylnego, gdyż antyterroryści zebrali się do szaleńczej pogoni i nieoczekiwanie doprowadzili do wyrównania! W końcówce zawodnicy znad Wisły wzięli się do roboty i dopełnili formalności. Train należał już w całości do polskiej drużyny, która przekonującym triumfem obroniła honor rodzimej sceny.

Już wkrótce wystartują decydujące mecze w obu grupach. Transmisja wraz z polskojęzycznym komentarzem dostępna jest na oficjalnym kanale Good Game League 2019. Aktualne informacje na temat rozgrywek znajdziecie w naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Broxah, Fnatic, LEC 2019 Summer Split W3

Przełomowy dzień w LEC – pierwsza wygrana EXCEL, pierwsza porażka Fnatic

Dzień wieńczący czwartą kolejkę League of Legends European Championship z pewnością można zaliczyć do tych przełomowych. Dziś byliśmy świadkami bowiem...

>