STS
fot. GG League/Marceli Kaźmierczak

Triumf bez żadnego „ale”. G2 Esports mistrzem Good Game League 2019!

Przed kilkoma minutami zakończył się wielki finał Good Game League 2019. Niepodważalnym mistrzem poznańskiego turnieju zostało G2 Esports, które jako jedyne podczas całej imprezy nie oddało ani jednej mapy. Dzisiaj Richard „shox” Papillon i spółka przypieczętowali udany występ rozprawiając się najpierw z Teamem GamerLegion, a następnie pokonując Tricked Esport w wielkim finale.

Jako pierwsi miejsce w meczu o mistrzostwo zapewnili sobie Duńczycy, którzy w starciu otwierającym dzień finałowy pokonali Virtus.pro. Polacy co prawda wygrali na Mirage’u, ale po dotkliwej porażce na Nuke’u i wyrównanym, acz koniec końców przegranym Trainie musieli pogodzić się z eliminacją. Szczegółowy opis tego spotkania znajdziecie pod tym adresem. Drugi półfinał bez większej historii – G2 zmiotło rywali w obu mapach, pozwalając im ugrać łącznie jedynie czternaście rund. Dominację Francuzów było widać zwłaszcza na Vertigo, gdzie Team GamerLegion był w stanie zdobyć tylko… cztery punkty.

W wielkim finale oglądaliśmy już znacznie bardziej zacięte widowisko… przynajmniej jeśli chodzi o pierwsze starcie w serii. Do rozstrzygnięcia pierwszej mapy potrzebna była bowiem dogrywka, w której G2 Esports okazało się bezbłędne i tym samym znalazło się o krok od mistrzostwa. Szybko okazało się, że ten krok będzie niezmiernie łatwy dla Francuzów. Ekipa shoxa nie miała bowiem absolutnie żadnych problemów od samego początku, a presja coraz bardziej dawała się we znaki Tricked. Dopiero w dziesiątej rundzie Duńczycy znaleźli sposób na atak rywali i do końca pierwszej połowy udało im się urwać jeszcze trzy oczka. Po przejściu na stronę broniącą G2 mimo pewnych problemów dopięło formalności, wygrywając ostatecznie 16:7!

Wyniki wszystkich dzisiejszych meczów:

14 lipca

Półfinał

11:45 Tricked Esport 2:1 Virtus.pro
Mirage 13:16
Nuke 16:5
Train 22:19
15:00 G2 Esports 2:0 Team GamerLegion
Nuke 16:10
Vertigo 16:4

Wielki finał

20:00 Tricked Esport 0:2 G2 Esports
Train 15:19
Inferno 7:16

Razem z mistrzowskim tytułem G2 Esports zainkasowało 50 tysięcy euro. Tricked Esport musi zadowolić się jedynie 20 tysiącami euro przewidzianymi za drugie miejsce w zawodach. Pełna klasyfikacja końcowa prezentuje się następująco:

1. G2 Esport 50 000 €
2. Tricked Esport 20 000 €
3-4. Virtus.pro, Team GamerLegion 8 000 €
5-6. Epsilon Esports, HellRaisers 4 000 €
7-8. Aristocracy, Winstrike Team 3 000 €
Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Wakacyjne SUPER GAME e-sport na szczycie Kotelnicy Białczańskiej za nami

Rzadko kiedy esportowych doznań możemy szukać w górach. Ale tak było tym razem, bo na znajdującym się na wysokości 917 m n.p.m. szczycie Kotelnicy Bia...