fot. StarLadder

NRG o krok od Majora po zwycięstwie nad FURIĄ

NRG Esports potrzebuje już tylko jednego zwycięstwa, by zapewnić sobie awans na StarLadder Major Berlin 2019. Zespół z Ameryki Północnej w pierwszym piątkowym spotkaniu pokonał bowiem FURIĘ Esports i podczas trwającego właśnie amerykańskiego Minora nie doznał jeszcze goryczy porażki.

NRG Esports 2 : 0 FURIA Esports

(Americas Minor – półfinał drabinki wygranych)
Vertigo Dust2 Train Nuke Overpass Mirage Inferno
16 8 Train 7 7
8 0
(7) 22 9 Nuke 6 19 (4)
6 9
 Inferno 

Pierwszy piątkowy mecz rozpoczął się na Trainie, który wybrany został przez NRG. Nic więc dziwnego, że to właśnie ta formacja zanotowała na nim lepszy start i mimo konieczności gry po stronie atakującej szybko wyszła na pięciopunktowe prowadzenie. Dopiero w szóstej rundzie przebudziła się FURIA, która nie tylko odrobiła wszelkie straty, ale nawet sama zyskała skromną przewagę. Na tyle skromną, że nie udało jej się utrzymać do przerwy – wystarczył pojedynczy zryw Tarika „tarika” Celika i spółki, by to właśnie oni kończyli pierwszą połowę na czele. Niemniej rezultat 8:7 pozwalał nam wierzyć, że przed nami jeszcze sporo emocji. Ale przewidywania sobie, a rzeczywistość sobie. Okazało się, że Brazylijczycy kompletnie nie radzą sobie w roli terrorystów, przez co nie tylko przegrali drugą pistoletówkę, ale w ogóle nie zdobyli już ani jednego punktu! W tym samym czasie NRG spokojnie parło przed siebie, napędzane fantastyczną grą Vincenta „Brehze’a” Cayonte’a. 21-latek opuszczał serwer z aż 30 fragami na koncie i to w dużej mierze dzięki niemu zespół ze Stanów Zjednoczonych rozgromił swojego południowoamerykańskiego oponenta 16:7.

Ten wynik wyraźnie rozdrażnił FURIĘ, w którą wstąpiła nomen omen prawdziwa furia. Sił Latynosom starczyło jednak tylko na kilka pierwszych rund, ale mimo to i tak nie mieli oni powodów do narzekań. Dzięki temu niezłemu początkowi podopieczni Nicholasa „guerriego” Nogueiry zdobyli na Nuke’u aż sześć oczek po stronie atakującej, co niewątpliwie było dobrym osiągnięciem, nastrajającym przed drugą połową dość pozytywnie. Ale problem polegał na tym, że chociaż w obronie brazylijski zespół punktował równie regularnie, to zbyt często pozwalał NRG na odpowiedź. To z kolei pozwalało drużynie tarika nabrać pewności siebie i w krytycznym momencie, gdy FURIA miała punkt meczowy, nie stracić zimnej krwi. A to było kluczowe w doprowadzeniu do dogrywki, która ostatecznie faktycznie miała miejsce. W niej natomiast oglądaliśmy dodatkowe jedenaście rund, bo dokładnie tyle potrzebowali gracze z Ameryki Północnej, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę wynikiem 22:19.

Już za chwilę drugi dzisiejszy mecz, w którym INTZ Esports zmierzy się z Sharks Esports. Spotkanie to wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale StarLaddera na Twitchu. Po więcej informacji na temat Americas Minor Championship Berlin 2019 zapraszamy do naszej relacji.

Tagi: , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
sOAZ

sOAZ o kulisach zmian w Misfits: Nikt nie powinien być obarczony winą za nasze porażki

Wczorajsze zmiany w szeregach Misfits Gaming zrobiły niemałe poruszenie w społeczności fanów profesjonalnych rozgrywek League of Legends. Sztab szkole...