fot. Riot Games

O niespodziance nawet nie ma mowy. G2 Esports miażdży EXCEL w LEC

Bez niespodzianki w meczu G2 Esports z EXCEL. Zespół Marcina „Jankosa” Jankowskiego pokonał EXCEL i zapisał na koncie ósmą wygraną w LEC 2019 Summer Split, tym samym wracając na pierwszą lokatę – przynajmniej do kolejnego starcia Fnatic. Z kolei formacja Patryka „Mystiquesa” Piórkowskiego kończy pierwszą połowę splitu z zaledwie jedną wygraną i play-offy po raz kolejny oddaliły się od niej.

G2 Esports 1:0 EXCEL
Wunder Expect
Jankos Caedrel
Caps Mickey
Perkz Jeskla
Mikyx Mystiques

W pierwszych minutach akcja w największym stopniu toczyła się na dolnej alei. Wynik zabójstw w piątej minucie otworzył Luka „Perkz” Perković, ale eliminację na koncie dosłownie ułamek sekundy później zapisał również Mystiques. Niewiele ponad minutę po tym Chorwat ponownie wyłączył wrogiego marksmana, tym razem bez odpowiedzi ze strony EXCEL. Jeszcze przed dziesiątą minutą Jesper „Jeskla” Strömberg został wysłany po raz trzeci do fontanny, tym razem z Marciem „Caedrelem” Lamontem i polskim wspierającym po zanurkowaniu ze strony czterech graczy G2.

W trzynastej minucie podopieczni Fabiana „Grabbza” Lehmanna postanowili przenieść przewagę z dolnej alei na całą mapę. Najpierw zabili Herolda, a w kolejnych minutach raz po raz wyłapywali rywali w górnej części Summoner’s Rift. Jeśli pamiętacie mecz G2 z Vitality, to teraz mogliście odnieść swoiste deja vu, choć tym razem dominacja G2 była jeszcze wyraźniejsza. Odzwierciedlało to również złoto – w kilkadziesiąt sekund po upływie kwadransa różnica w funduszach przekroczyła… dziesięć tysięcy.

Samurajowie nie zwykli marnować takiej przewagi i jeszcze nim na polu bitwy pojawił się Nashor, pozbyli się inhibitora na midzie. Do przypieczętowania wygranej nie potrzebowali nawet fioletowego wzmocnienia – po dokładnie dwudziestu minutach i czterdziestu siedmiu sekundach dominacji Jankos i spółka zadali decydujący cios we wrogi nexus.

W przedostatnim zaplanowanym na dzisiaj meczu zmierzą się Rogue oraz Fnatic. Do składu Łotrzyków po tygodniowej przerwie powrócił Paweł „Woolite” Pruski. Polak będzie musiał się postarać, aby wraz z kolegami sięgnąć po zwycięstwo, bowiem naprzeciw nich stanie lider tabeli, który również zdecydował się na roszadę w składzie. Transmisja z tego starcia będzie dostępna na kanałach Polsat Games. Po więcej informacji dotyczących LEC 2019 Summer Split zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

ENCE w półfinale IEM Chicago, Renegades wyeliminowane

Za nami kolejne dwa mecze rozgrywane w ramach grupy B podczas Intel Extreme Masters Chicago 2019. W pierwszym z nich Team Vitality wyeliminował z turn...

>