fot. ESL/Adam Łakomy

Izako Boars żegna się z ESEA Mountain Dew League

W nadchodzącym sezonie ESEA Mountain Dew League nie zobaczymy niestety Izako Boars. Rodzima formacja minionej nocy przegrała bowiem z HAVU Gaming podczas baraży o utrzymanie i nadchodzące miesiące spędzi w ESEA Advanced.

HAVU Gaming 2 : 1 Izako Boars
Vertigo 14:16 Dust2 19:16 Train 16:12

Spotkanie rozpoczęło się na Vertigo, które było wyborem Polaków. Ci jednak nie potrafili na dobre zdominować swoich rywali i zamiast tego szli z nimi punkt za punkt. W efekcie na koniec pierwszej połowy oba zespoły dzieliło zaledwie jedno oczko, ale mimo to podopieczni Bartosza „Hypera” Wolnego, który z konieczności zastąpił w składzie Macieja „Luza” Bugaja, mieli powody do optymizmu. Wszak przed nimi była jeszcze gra po teoretycznie łatwiejszej stronie. Niemniej teoria sobie, a praktyka sobie – Polacy mimo niezłego startu z czasem wyraźnie opadli z sił i cały pojedynek zamknęli dopiero w 30. rundzie, triumfując ostatecznie 16:14.

Niestety dwie kolejne mapy padły już łupem HAVU. A przecież nie musiało to tak wyglądać, bo na Duście2 Izako Boars prowadziło już 12:4 i po zdobyciu drugiej pistoletówki miało otwartą prostą drogę do wygranej. Ale Finowie w końcu się przebudzili i zanotowali serię aż siedmiu ugranych z rzędu punktów, by koniec końców doprowadzić do dogrywki. W niej natomiast Lasse „ZOREE” Uronen wraz z kolegami przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę wynikiem 19:16. O wszystkim zadecydować miał więc Train, gdzie znowu do pewnego momentu to IB przeważało, ale tylko po to, by dać odebrać sobie triumf i polec 12:16.

Porażka ta oznacza, że Izako Boars ostatecznie nie utrzymało się w ESEA Mountain Dew League. W kolejnym sezonie tych rozgrywek oglądać więc będziemy cztery drużyny z Polski – Actina PACT, Illuminar Gaming, Virtus.pro oraz x-kom AGO.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Dziś poznamy zwyciężczynie eLadies Tournament, w grze nadal cztery drużyny

Przed nami drugi i jednocześnie ostatni dzień eLadies Tournament. W grze o zwycięstwo pozostały już tylko cztery ekipy, ale ten stan nie potrwa długo,...