fot. StarLadder

FURIA ponownie wystąpi na Majorze!

FURIA Esports wystąpi na drugim Majorze z rzędu! Brazylijska formacja w finale drabinki przegranych amerykańskiego Minora pokonała INTZ Esports i już w sierpniu pojawi się na StarLadder Major Berlin 2019. Z kolei pokonani będą mieć jeszcze dodatkową szansę na awans poprzez turniej Play-in.

FURIA Esports 2 : 1 INTZ Esports

(Americas Minor – finał drabinki przegranych)
Inferno Dust2 Train Nuke Overpass Vertigo Mirage
16 10 Train 5 5
6 0
14 7 Nuke 8 16
7 8
16 11 Mirage 4 6
5 2

FURIA miała z INTZ do pogadania po porażce na inaugurację Minora, nic więc dziwnego, że podopieczni Nicholasa „guerriego” Nogueiry od samego początku meczu wzięli się ostro do pracy. Na efekty nie trzeba było długo czekać, bo uczestnicy Intel Extreme Masters Katowice 2019 prowadzili już nawet 5:0 i dopiero wtedy pozwolili oponentom na jakiekolwiek poważniejsze ruchy. Ci skrzętnie z tego skorzystali i odrobili część strat, ale o remisie nie było mowy. Zamiast tego do głosu ponownie doszła FURIA, dzięki czemu po zakończeniu pierwszej połowy mogła pochwalić się wynikiem 10:5. To jednak nie było to. Latynosi chcieli bowiem kompletnie zdominować swoich rodaków, by nie było żadnych wątpliwości co do tego, kto jest lepszy. Po przejściu do ataku stali się oni więc bezwzględni i z wyrachowaniem zmiażdżyli swoich przeciwników, nie oddając im już ani jednego oczka i gładko wygrywając 16:5.

O wiele więcej emocji przyniosła nam potyczka na Nuke’u, gdzie ponownie lepiej zaczęła FURIA. Grający po stronie atakującej gracze guerriego mieli zaskakującą łatwość w zajmowaniu bombsite’ów i dopiero z czasem INTZ znalazło skuteczny sposób na ich odparcie. Dzięki temu Vito „kNg” Giuseppe i spółka jeszcze przed przerwą wyszli na prowadzenie, ale było ono bardzo skromne i wynosiło zaledwie jeden punkt. W drugiej połowie wymiana uprzejmości trwała w najlepsze i nie zanosiło się, by którakolwiek z ekip miała na dobre zdominować drugą. W pewnym momencie można było nawet odnieść wrażenie, że dojdzie do dogrywki i pewnie faktycznie bylibyśmy jej świadkami, gdyby nie zaskakujące zagranie ze strony INTZ. Członkowie tej formacji, których ekonomia była już w opłakanym stanie, przemknęli się niepostrzeżenie dworem… kucając za jednym z murków. Dzięki temu udało im się zaskoczyć przeciwników i rzutem na taśmę zatriumfować w stosunku 16:14.

Wobec tego o losach awansu przesądzić musiał Mirage, co teoretycznie nie było zbyt dobrą informacją dla FURII. Zespół ten, w przeciwieństwie do swojego przeciwnika, ostatnimi czasy nie radził sobie na tej mapie zbyt dobrze, ale dziś w ogóle nie było tego widać. Co więcej, to właśnie Vinicius „VINI” Figueiredo wraz z kolegami byli stroną przeważającą i to mimo przegranej pistoletówki. Dość powiedzieć, że od po trzeciej rundzie INTZ zdołało zdobyć jeszcze tylko jedno oczko, wszystkie pozostałe punkty oddając swoim rywalom. W efekcie po pierwszej części pojedynku tablica wyników wskazywała aż 11:4 na korzyść podopiecznych guerriego, chociaż nadzieje drużyny kNg odżyły, gdy ta po przerwie okazała się lepsza w strzelaniu z pistoletów. Niemniej były to nadzieje płonne, bo FURIA pewnie parła przed siebie po zwycięstwo i osiągnęła je, gromiąc rodaków 16:6.

Końcowa klasyfikacja Americas Minor Championship Berlin 2019 prezentuje się następująco:

1. NRG Esports 30 000 $
2. FURIA Esports 15 000 $
3. INTZ Esports 5 000 $
4. Sharks Esports
5-6. Luminosity Gaming, Team Singularity
7-8. eUnited, Team One
Tagi: , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

ENCE czy Liquid? W nocy poznamy triumfatora IEM Chicago 2019

Dwa tygodnie temu Team Liquid mógł świętować dwa sukcesy – triumf podczas ESL One Cologne 2019 oraz drugiego sezonu Intel Grand Slam. Zespół z Ameryki...