fot. ESL/Adam Łakomy

Starcie środka stawki, devils.one kontra AVEZ już dziś w Ultralidze

Już za kilka godzin wystartuje przedostatni, szósty tydzień zmagań w ramach drugiego sezonu Ultraligi. Do akcji ponownie wkroczą najlepsze nadwiślańskie formacje, dla których może to być ostatnia szans na zapewnienie sobie miejsca w play-offach. Mimo faktu, że do zakończenia fazy zasadniczej pozostały w sumie cztery spotkania, to wciąż większość drużyn w stawce nie może być pewna swojej obecności w następnym etapie zmagań.

Jedną z takich drużyn jest Wisła Płock, która, mimo że plasuje się na ostatniej pozycji w tabeli, to wciąż ma niewielkie szanse na awans do play-offów. To jednak nie będzie proste, bo aby w ogóle mówić o możliwości awansu dalej, ekipa Huberta „Gricka” Brodowskiego musiałaby wygrać wszystkie spotkania w tym i następnym tygodniu. Pierwsze schody pojawiają się już dziś, bo Nafciarze zmierzą się z wiceliderem tabeli, rozgrywającym rewelacyjny sezon Illuminar Gaming.

W drugim dzisiejszym spotkaniu zobaczymy Rogue Esports Club, które postanowiło wprowadzić nowego zawodnika w swoim składzie, mowa tutaj o Marcinie „iBo” Lebudzie, który obejmie rolę top lanera. Rywalem Łobuzów będą Piraci, którzy mimo obecności na przedostatniej lokacie mają znacznie większe szanse na wejście do play-offów niż Wisła Płock. Z kolei o godzinie 19:30 w akcji zobaczymy zawodników AVEZ oraz devils.one. Będzie to bardzo interesujące starcie, bo obie ekipy znajdują się w tej samej sytuacji, posiadając po pięć zwycięstw i tyle samo porażek, co już teraz stawia je w stosunkowo komfortowej sytuacji.

Pierwszy dzień szóstego tygodnia zakończymy z kolei meczem z udziałem PRIDE oraz ACTINA PACT. Podobnie jak Rogue Esports Club, Orły pojawią się z odświeżonym składem, miejsce zawieszonego przez Riot Games Eimantasa „Yashiro” Šniukasa zajmie Johannes „Funk3y” Werner. Zmiana w składzie PRIDE może okazać się świetną okazją do zwycięstwa, na co na pewno liczą zawodnicy PACT-u, którzy są w trudnej sytuacji i wciąż nie mogą być pewni swojej obecności w kolejnym etapie Ultraligi.

Wtorek, 23 lipca
17:30 Illuminar Gaming vs Wisła Płock Bo1
18:30 piratesports piratesports logo vs Rogue Esports Club Bo1
19:30 devils.one vs AVEZ Esport Bo1
20:30 ACTINA PACT vs PRIDE Bo1

Wszystkie spotkania w ramach drugiego sezonu Ultraligi obejrzeć będzie można na kanale Polsat Games. Więcej szczegółowych informacji na temat rozgrywek znaleźć można w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

CIS Minor Championship Berlin 2019 – najważniejsze informacje

To już pewne – któraś z ekip z regionu CIS awansuje na Majora po raz pierwszy w swojej historii. A wszystko dlatego, że spośród uczestników tamtejszeg...