fot. Ultraliga/Radosław Makuch

Orły znów w komplecie. Funk3y nowym zawodnikiem PRIDE

Od kilku dni polska scena League of Legends żyje tylko jednym wydarzeniem, którego głównym „bohaterem” jest były już zawodnik PRIDE, Eimantas „Yashiro” Šniukas, który dopuścił się wulgarnych i rasistowskich wypowiedzi w stosunku do innych graczy w meczach rankingowych. Efektem zachowania wspomnianego gracza jest półroczne wykluczenie go z rozgrywek od Riot Games, a także inne poważne konsekwencje, jak zawieszenie współpracy pomiędzy PRIDE a sponsorem organizacji, Samsungiem, który jasno zaprotestował przeciwko takiemu zachowaniu.

Nieodpowiednie zachowanie Litwina, a także wymienione wcześniej konsekwencje jego działań w niemalże natychmiastowym stopniu przyczyniły się do jego zakończenia współpracy z polską organizacją. To w zasadzie zakończyło ten temat, jednak tylko pozornie, bo cała ta sytuacja nastąpiła w samym środku rozgrywek w ramach drugiego sezonu Ultraligi, gdzie występuje właśnie PRIDE. Zawieszenie litewskiego zawodnika sprawiło, że w składzie Orłów pojawiła się luka, którą trzeba było natychmiast uzupełnić, aby Marcin „Warszi” Surała i reszta wciąż mogli konkurować.

Jak się okazało zarząd organizacji bardzo sprawnie poradził sobie z tym problemem, bo dziś oficjalnie ogłoszono, że miejsce Yashiro zajmie niemiecki marksman, Johannes „Funk3y” Werner. 19-latek dotychczas występował na niemieckiej scenie, reprezentując barwy m.in. BloodRain-Gaming oraz OP innogy eSport, z którym wywalczył mistrzostwo trzeciego sezonu Summoner’s Inn League 2nd Division. Pierwszą okazję do zobaczenia nowego zawodnika PRIDE w akcji będziemy mieli już w najbliższy wtorek, kiedy to wystartuje szósty tydzień Ultraligi. Wtedy też Orły podejmą ACTINA PACT oraz devils.one.

Tak prezentuje się obecny skład PRIDE:

Sebastian „Color” Czyżyk
Daniel „D4nKa” Golzman
Marcin „Warszi” Surała
Johannes „Funk3y” Werner
Kamil „xCharm” Linchard

Pełny harmonogram Ultraligi i inne informacje dotyczących największych polskich rozgrywek w League of Legends znajdziecie w naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Ranking polskich drużyn CS:GO by Cybersport.pl – 22 lipca 2019

– 1. Aristocracy 8414 pkt mouz – rallen – TaZ – MINISE – dycha – Loord (t) – 2. Virtus.pro 7780 pkt MICHU – snatc...